Materiał Partnera Co trzeba wykończyć w mieszkaniu w stanie deweloperskim?

Co trzeba wykończyć w mieszkaniu w stanie deweloperskim?

Kupowanie mieszkań w stanie deweloperskim jest bardzo popularne. Pozwala to przyszłemu właścicielowi podjąć prace wykończeniowe, które przybliżą go do posiadania wymarzonego wyglądu lokum. Nie każdy jednak wie, z czym tak naprawdę się to wiąże. Lokal pod klucz nie jest przystosowany do tego, by od razu w nim zamieszkać. Trzeba wykonać jeszcze szereg czynności, aby stał się funkcjonalnym lokalem mieszkalnym.

Zacznij planowaniem

Mieszkanie w stanie deweloperskim ma otynkowane ściany, w pełni wykonaną instalację elektryczną, gazową, grzewczą, przyłącza wodno-kanalizacyjne oraz wylewkę pod posadzkę (betonową). Resztą rzeczy trzeba zajęć się samodzielnie. Po wyborze projektu aranżacji (o ile projektant zostaje zaangażowany), pozostaje już tylko wybranie wykwalifikowanej ekipy budowlanej. Jedną z takich nich jest firma budowlana Lechbud Sebastian Lechowicz, która wykonuje kompleksowe usługi wykończeniowe. Takie kompletne oferty są bardzo pożądane wśród klientów, ponieważ zdecydowanie lepiej zdecydować się na jedną ekipę, która wykona całość niż przyjmować sztab specjalistów z różnych firm, którzy mogą mieć zupełnie inne sposoby i techniki pracy.

Poprawki instalacji

Dokładne przemyślenie tego, jakie przyłącza są potrzebne, jest niezmiernie ważne. Dzięki temu unikniemy problemów na dalszych etapach, które mogłyby skutkować potrzebą zepsucia dotychczas wykonanej pracy. Na samym początku fachowcy mogą jeszcze dokonać pewnych zmian w instalacji, np. elektrycznej.

Ściany, podłogi i drzwi

W mieszkaniu należy również pomalować ściany lub położyć tapety oraz położyć podłogi. Lepiej na początku zająć się ścianami, dopiero później podłogą. Powód? Podczas malowania wiele elementów może zostać zabrudzonych lub nawet uszkodzonych. Układanie paneli czy płytek jest ważnym etapem prac, ponieważ dobrze położone są inwestycją na długie lata. Warto dokładnie skontrolować zakupione materiały, aby nie posiadały fabrycznych niedoróbek czy uszkodzeń. Montażu potrzebują także drzwi. Nawet jeśli jest to otwarte mieszkanie, na pewno będą one potrzebne do łazienki.

Niezbędne sprzęty

Ostatnim etapem, w którym pomoc fachowców jest niezbędna, jest instalacja hydrauliczna i montaż urządzeń sanitarnych. Obejmuje montaż wanny/prysznica, umywalki, sedesu oraz innych elementów, wymagających przyłączenia do wody czy prądu. Ich właściwe podłączenie gwarantuje bezpieczeństwo, dlatego należy oddać to zadanie w ręce specjalistów. Z pewnością nikt nie chce zalać dopiero co odebranego mieszkania lub doprowadzić do zwarcia elektryki.

Opracowanie:

Lechbud Sebastian Lechowicz

Andrychów

  • tel. 880 263 472

Podziel się