Materiał Partnera Co przyczynia się do utraty właściwości estetycznych elewacji domu?

Co przyczynia się do utraty właściwości estetycznych elewacji domu?

Dom jednorodzinny dla większości ludzi i jest spełnieniem marzeń i realizacją konkretnego, życiowego celu. Dlatego właśnie tak wiele uwagi poświęca się zarówno jakości materiałów, użytych do budowy, jak i ogólnej koncepcji estetycznej. Przyjęło się, że wizytówką każdego obiektu jest elewacja, która narażona jest na ogromną ilość niesprzyjających czynników. Co konkretnie wpływa na wizualną jakość elewacji i o jakie elementy należy zadbać?

Co wpływa na wygląd elewacji?

Materiały użyte do wykończenia elewacji w sposób ciągły narażone są na działanie trudnych warunków atmosferycznych. O czym konkretnie mowa? Degradacyjny wpływ na strukturę materiałów mają przede wszystkim wilgoć oraz promienie ultrafioletowe. Nie bez znaczenia jest również sama lokalizacja budynku. Jeżeli znajduje się on na przestrzeni otwartej, nie ma większych powodów do obaw. Nieco gorzej sprawa wygląda w sytuacji, w której dom zlokalizowany jest w niewielkiej odległości od terenów zalesionych lub nieopodal dużego zbiornika wodnego. W tym przypadku należy liczyć się z tym, że na elewacji znacznie szybciej zaczną osadzać się różnego rodzaju osady i porosty, które nie należą do najatrakcyjniejszych.

Jeżeli zaś chodzi o domy, znajdujące się w miastach, to nie można nie wspomnieć tutaj o zanieczyszczeniach powietrza, pochodzących ze spalin, które z czasem również stworzą formę widocznego osadu, w szczególności na elewacjach, utrzymanych w jasnej kolorystyce. Niemniej jednak w zakresie remontu elewacji współcześni klienci mogą wybierać wśród wielu materiałów. O czym konkretnie mowa?

Remonty elewacji – materiały

Wszyscy ci, którzy w pierwszej kolejności cenią sobie idealny stosunek ceny do jakości, powinni zdecydować się na zastosowanie tynków. Wyjątkowym zainteresowaniem ze strony polskich klientów cieszą się tynki sylikonowe i sylikatowe, charakteryzujące się świetnymi parametrami wytrzymałościowymi. Fani rozwiązań klasycznych, którzy jednocześnie zaoszczędzili trochę pieniędzy, mogą skorzystać z bardzo rozbudowanej oferty na płytki ceramiczne oraz kamień naturalny.

Taki rodzaj wykończenia elewacji wymaga jednak zastosowania ogromnej precyzji i zastosowania w praktyce odpowiednio usystematyzowanej wiedzy. Dlatego w tym przypadku zdecydowanie warto zlecić wykonawstwo najbardziej polecanym firmom budowlanym, do których zalicza się Goldteam. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów, firma jest w stanie zaspokoić również potrzeby tych, którzy stawiają na nowoczesność. Obecnie na wielu budynkach zobaczyć można elewacje wykonaną z paneli blaszanych. Rozwiązanie takie, choć nieco modernistyczne, z pewnością odwdzięczy się bardzo długą żywotnością.

Opracowanie:

Goldteam Mateusz Rzepecki

Łódź , 6 Sierpnia 98 lok. 8A

  • tel. 500 875 877

Podziel się