Materiał Partnera Co dokładnie najczęściej maluje się proszkowo?

Co dokładnie najczęściej maluje się proszkowo?

Malowanie proszkowe pozwala na uzyskanie trwałej warstwy specjalnej farby, która doskonale sprawdza się w przypadku np. materiałów wykonanych z aluminium. Szerokie zastosowanie tej metody wykorzystywane jest przy rozmaitych elementach i detalach w  celu nadania im pożądanego koloru. Co zatem dokładnie najczęściej maluje się proszkowo w renomowanych lakierniach świadczących takie usługi?

Odporna na uszkodzenia powłoka

Malowanie proszkowe to metoda stosowana przez renomowane lakiernie, które są w stanie zrealizować ją z wykorzystaniem dwóch technik nakładania farby. Napylanie elektrostatyczne wykonane tzw. koroną, czyli przy wspomaganiu wysokim napięciem, ale też trybostatyczna metoda określana potocznie jako tribo to możliwości, które gwarantują doskonałe naniesienie farby proszkowej na różnego rodzaju detale wykonane m.in. z popularnego aluminium.

Ze względu na odporność na uszkodzenia mechaniczne takiej powłoki lakierniczej stosuje się ją w elementach konstrukcyjnych obiektów przemysłowych. Stalowe i aluminiowe detale malowane proszkowo montowane są w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych, co umożliwia łatwiejsze wydzielanie konkretnych obszarów w takich budynkach. Malowanie proszkowe w sposób profesjonalny realizuje firma Felgi.expert, która jest w stanie zająć się też nanoszeniem powłoki lakierniczej na wszelkiego typu odlewy. Co ciekawe, farbą proszkową można również pokryć detale ocynkowane.

Ochrona i estetyka dzięki malowaniu proszkowemu

Malowanie proszkowe tworzy zatem powłokę odporną na uszkodzenia mechaniczne, ale nie tylko. Farba proszkowa na elementach zostaje nagrzana do wysokich temperatur, dzięki czemu możliwe jest stopienie proszku i polimeryzacja. Chroni to pomalowany detal także przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, chemikaliami czy korozją. Z tego względu malowanie proszkowe realizowane jest na panelach ogrodzeniowych.

Zabezpieczają one posesję i jednocześnie stanowią o jej estetyce, dlatego warto zadbać o wybór odpowiedniego koloru przy malowaniu proszkowym. Można w ten sposób nadać elementom indywidualnego charakteru, co z pewnością pozwoli uzyskać świetny wygląd ogrodzenia. Malowanie takie sprawdza się też przy balustradach, bramach czy elementach elewacji, które stają się estetyczne wizualnie na wiele lat. Nakładanie powłoki lakierniczej w tego typu procesie szeroko wykorzystuje się również w motoryzacji. Najpopularniejszą usługą jest malowanie proszkowe felg aluminiowych i stalowych, co pozwala przywrócić ich doskonały wygląd po regeneracji lub w celu stworzenia nietypowej obręczy, która będzie wyróżniać się na samochodzie.

Opracowanie:

Felgi.expert Cezary Kaczanowicz

Łomazy , Spółdzielcza 6

Podziel się