Materiał Partnera Charakterystyka instalacji wodnej wykonanej przez Instalacje sanitarne, gazowe i c.o. Dariusz Kaszyca

Charakterystyka instalacji wodnej wykonanej przez Instalacje sanitarne, gazowe i c.o. Dariusz Kaszyca

Instalacja wodna to jedna z ważniejszych instalacji w domu. Jest to układ wzajemnie połączonych ze sobą elementów, dzięki którym można doprowadzić zimną i ciepłą wodę z sieci wodociągowej do wybranych pomieszczeń w budynku. Wykonanie jej warto zlecić profesjonalnej firmie Instalacje sanitarne, gazowe i c.o. Dariusz Kaszyca, która zadba o każdy istotny aspekt. Zapoznaj się ze szczegółami.

Elementy instalacji wodnej w domu

Najważniejszymi elementami instalacji wodnej są oczywiście rury, których materiał dobierany jest adekwatnie do oczekiwań klienta i warunków zastanych w budynku. Oprócz tego niezbędne jest także zastosowanie dodatkowych elementów, pozwalających spiąć instalację w całość. Są to wszelkiego rodzaju złączki, trójniki i czwórniki służące do łączenia więcej niż dwóch rur, kolana wykorzystywane do zmiany kierunku oraz mufy, czyli standardowe elementy łączeniowe rur.

Niezbędne jest także wykorzystanie zaworu odcinającego, który zadba o funkcjonalność instalacji.

Specjaliści z naszej firmy montują zawory odcinające przy każdym punkcie poboru. Dzięki temu, w razie wystąpienia jakiejkolwiek awarii na etapie użytkowania, można wyłączyć jeden zawór, co przełoży się na wysoki poziom wygody mieszkańców

opowiada przedstawiciel firmy Instalacje sanitarne, gazowe i c.o. Dariusz Kaszyca.

Instalacja musi składać się także z filtrów spełniających funkcję ochronną oraz z wodomierza pełniącego rolę armatury pomiarowej.

Montaż rur

Montaż instalacji wodnej odbywa się najczęściej z uwzględnieniem zasad charakterystycznych dla systemu rozdzielaczowego, w którym przewód główny rozdziela wodę do wszystkich kolejnych punktów poboru. Rury montuje się wówczas w podłodze, w ochronnych tulejach. W niektórych przypadkach specjaliści z tego przedsiębiorstwa stosują też system trójnikowy. Głównym elementem takiej instalacji są oczywiście trójniki, które łączą poszczególne punkty poboru. Rury w ochronnych tulejach układane są wówczas w bruzdach ściennych. Każda domowa instalacja wodna, realizowana przez to przedsiębiorstwo, jest wykonywana w oparciu o szczegółowy projekt, co pozwala wyeliminować ryzyko wystąpienia błędów montażowych i uszkodzeń na etapie użytkowania. Po wykonaniu wszystkich prac serwisanci sprawdzają jeszcze instalację pod kątem przecieków z wykorzystaniem próby ciśnieniowej. 

Opracowanie:

Podziel się