Artykuł sponsorowany Charakterystyka drewnianych schodów ażurowych - Wood-Art Andrzej Pęcek

Charakterystyka drewnianych schodów ażurowych - Wood-Art Andrzej Pęcek

Schody stanowią ważny element każdego budynku mieszkalnego, który składa się z więcej niż jednej kondygnacji. Wybór inwestorów często pada na schody drewniane, ponieważ można je zamontować, gdy dom jest już zbudowany. Wśród schodów tego typu można wyróżnić typ ażurowy. Schody ażurowe charakteryzują się elegancką i lekką formą. Zobacz, co jeszcze je wyróżnia i jakich aranżacjach się one sprawdzą.

Czym odznaczają się ażurowe schody?

Schody ażurowe to typ drewnianych schodów, który składa się z tych samych elementów, co wszystkie typy schodów, z wyłączeniem podstopnic. Podstopnica to pionowy element stopnia, który łączy ze sobą stopnie schodów. Ta część znacznie wpływa na bezpieczeństwo korzystania ze schodów, jednakże nie ma znaczenia dla stabilności całej konstrukcji. W przypadku schodów ażurowych tej części nie zauważymy, dzięki czemu otrzymamy ciekawy wizualnie efekt prześwitów między stopniami. Drewniane ażurowe schody znajdziemy w ofercie firmy Wood-Art Andrzej Pęcek z Tokarni. Zanim jednak zdecydujemy się na montaż ażurowych schodów, wcześniej powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak zadbać o bezpieczeństwo osób, które będą z nich korzystać.

Taki typ schodów nie sprawdzi się zawsze. Lepiej nie stawiać na schody ażurowe, jeżeli w domu mieszkają osoby starsze, małe dzieci czy zwierzęta. Wpływ na to ma mniejsza wygoda użytkowania w porównaniu do innych konstrukcji. Kłopotliwe mogą być także wolne przestrzenie między stopniami, ponieważ tam są dziury. Oczywiście istnieje kilka rozwiązań, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa. Jednym z nich jest zamontowanie dodatkowych barierek albo tymczasowych podstopnic.

W jakich mieszkaniach sprawdzą się schody ażurowe?

W dzisiejszych czasach schody mają być nie tylko funkcjonalne, lecz również mają pełnić funkcję dekoracyjną w pomieszczeniu. Wiele osób kładzie nacisk właśnie na ten aspekt. Schody powinniśmy dopasowywać do naszych upodobań, aczkolwiek powinny one dobrze współgrać z pozostałymi elementami znajdującymi się w mieszkaniu. Ażurowe schody świetnie pasują do mieszkań zaaranżowanych w skandynawskim stylu klasycznym, a także we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Na takie schody warto się też zdecydować, jeżeli chcemy nadać wnętrzu lekkości. Ponadto warto na nie postawić w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ brak podstopnic gwarantuje lepsze oświetlenie wnętrza. Co więcej, prześwity między stopniami wizualnie sprawiają, że jest więcej miejsca.

Trzeba jednak dodać, że nie we wszystkich wnętrzach schody ażurowe będą wyglądały równie ciekawe. W przypadku mieszkań zaaranżowanych w stylu industrialnym albo eklektycznym duże znaczenie ma to, z jakiego materiału zostaną wykonane schody. W stylu industrialnym najlepszym wyborem będzie konstrukcja metalowa, zatem w tym przypadku nie sprawdzą się schody ażurowe z drewna. Takie schody z pewnością będą wyglądały ciekawie, jednakże przed montażem musimy upewnić się, że korzystanie z nich będzie bezpieczne i będą one wizualnie pasować do wnętrza.

Schody drewniane - kompleksowa oferta

Firma Wood-Art Andrzej Pęcek oferuje swoim klientom bogaty wybór modeli schodów, które można dostosować do indywidualnych potrzeb oraz charakteru wnętrza. W ofercie znajdziemy schody proste, zabiegowe, kręcone, a także konstrukcje z elementami szklanymi czy metalowymi. Przy projektowaniu schodów firma kieruje się nie tylko aktualnymi trendami, ale także wskazówkami klienta oraz warunkami technicznymi budynku. Każdy projekt jest przygotowywany z uwzględnieniem wymiarów pomieszczenia, prawidłowej ergonomii oraz estetyki.

Opracowanie:

Wood-Art Andrzej Pęcek

Tokarnia 5

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas