Artykuł sponsorowany Cena przeglądu budowlanego. Od czego zależy?

Cena przeglądu budowlanego. Od czego zależy?

Budynki i inne obiekty budowlane muszą być bezpieczne, dlatego zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego konieczne jest przeprowadzanie okresowych przeglądów budowlanych. Zapewniają one nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort ich mieszkańcom i użytkownikom. Przestrzeganie terminów przeglądów jest bardzo ważne. Za ich niezrealizowanie grożą kary przewidziane ustawą Prawo Budowlane. Ile jednak kosztuje taki przegląd i od czego zależy jego cena?

Rodzaj budynku, jego metraż i lokalizacja

Przeglądy budowlane przeprowadzane przez specjalistów mających odpowiednie uprawnienia, pozwalają wykryć wszelkie usterki, zniszczenia czy naruszenia elementów konstrukcji, które mogą być dużym zagrożeniem dla mieszkańców i użytkowników tych obiektów. Ceny przeglądów budowlanych mogą różnić się w zależności od wielkości budynku i jego powierzchni użytkowej, rodzaju obiektu czy regionu kraju, w którym okresowy przegląd budowlany ma być przeprowadzony. Koszty takiej kontroli nie są jednak duże i najczęściej wynoszą kilkaset złotych.

Ceny przeglądów dla innych województw ustalane są indywidualnie z Klientami. Dla stałych zleceniodawców oferujemy atrakcyjne ceny przeglądów budowlanych. Dokładną wycenę wysyłamy drogą mailową po określeniu dokładnego zakresu kontroli, rodzaju obiektu budowlanego oraz jego lokalizacji – zaznacza w rozmowie pracownik biura projektowego IMPACT z Gdańska, które obsługuje inwestycje budowlane na terenie całego kraju.

Zakres przeglądu budowlanego

Polskie przepisy nakładają na właścicieli i zarządców budynków mieszkalnych oraz innych obiektów budowlanych obowiązek przeprowadzania okresowej kontroli budynków. Przeglądy te różnią się zakresem, a co za tym idzie – ceną. Przeglądy roczne wykonywane są przynajmniej raz w roku, a pięcioletnie raz na pięć lat. Te drugie są bardziej obszerne i obejmują dodatkowo aspekty przeglądów rocznych.

Podczas przeglądu pięcioletniego przeprowadza się m.in. kontrolę instalacji elektrycznej, piorunochronnej, kontrolę oporności izolacji przewodów i innych elementów budynku, które są narażone na czynniki atmosferyczne lub mechaniczne. Jak widzisz, przegląd pięcioletni ma większy zakres niż przegląd roczny, półroczny czy wykonywany doraźnie, dlatego jego cena będzie się nieco różnić.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas