Artykuł sponsorowany Budowa drzwi zewnętrznych

Budowa drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne to wizytówka domu. To z nimi nasi goście mają styczność, zanim zobaczą wnętrze. Już na tej podstawie zaczynają wyobrażać sobie, co może się kryć za progiem. Od drzwi zależy jednak nie tylko nasz wizerunek, ale też poczucie bezpieczeństwa i komfort na co dzień. Jakie warunki powinny spełniać drzwi dobrze skonstruowane?

Jakość i funkcjonalność

Budowa drzwi zewnętrznych powinna być podporządkowana przede wszystkim funkcjom, jakie one spełniają. A jest ich wiele i są rozmaite. Nadrzędna funkcja naszych drzwi to, oczywiście, zapewnianie bezpieczeństwa przed wieloma czynnikami: chłodem, warunkami atmosferycznymi, zwierzętami, ale też przed niepożądanymi osobami – zarówno przed teściową, która wpadła z niezapowiedzianą wizytą, jak i przed złodziejem, który chce wykraść biżuterię. W dalszej kolejności drzwi mają być komfortowe – wygodne, ułożone w przemyślany sposób, dostatecznie szerokie, aby zmieściło się w nich wszystko, co chcemy mieć w swoim domu. Wreszcie drzwi zewnętrzne mają być atrakcyjne wizualnie – przede wszystkim dobrane do elewacji. Drzwi są dla elewacji tym, czym dodatki dla stroju. Decydują o jej charakterze, nadają ton. W zależności od doboru drzwi (a także stolarki okiennej) możemy ten sam dom uczynić na przykład eleganckim lub swojskim.

Drzwi do zadań specjalnych

Niektórzy oczekują od drzwi czegoś więcej. Dlatego też takie firmy jak na przykład Grupa Zakupowa zajmują się nie tylko zwykłymi drzwiami zewnętrznymi, ale też takimi, które sprostają podwyższonym wymogom jakości i bezpieczeństwa. W pewnych miejscach (jak choćby studia nagraniowe) potrzebne są drzwi, które skutecznie wytłumią dźwięk, zapewniając z jednej strony komfort pracy, z drugiej zaś – spokój osobom żyjącym po sąsiedzku. Niektóre obiekty wymagają drzwi przeciwpożarowych lub innych przeznaczonych do pomieszczeń gospodarczych. Skrzydła takie cechują się podwyższoną odpornością na szkodliwy wpływ otoczenia: ścieranie, temperatury, uszkodzenia mechaniczne i inne. Są to rozwiązania zalecane szczególnie w budynkach użyteczności publicznej i zakładach przemysłowych, ale sprawdzają się także w użytku prywatnym – na przykład w piwnicach lub garażach.

Doborem drzwi do warunków i potrzeb powinien zająć się profesjonalista. Aby skrzydła były w pełni funkcjonalne i bezpieczne, niezbędne są precyzyjne pomiary, a także fachowy montaż, który minimalizuje ryzyko wad wynikających z niepoprawnego zainstalowania drzwi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas