Materiał Partnera Budowa domu od podstaw

Budowa domu od podstaw

Dom jest marzeniem wielu ludzi. Dlatego tak ważne jest, aby był zaprojektowany zarówno funkcjonalnie, jak i estetycznie. Jego budowa jest jednak złożonym i wieloetapowym procesem. Doświadczona firma wykonawcza może przyczynić się do znacznego przyspieszenia prac. Zapewni również najwyższą jakość. Dlaczego warto skorzystać z usług firm ogólnobudowlanych?

Budowa domu – prace ziemne i fundamenty

Po zakupie działki w atrakcyjnej lokalizacji i uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń, można rozpoczynać budowę. Wszystko zaczyna się od przeprowadzenia prac ziemnych, czyli dostosowaniu gruntu pod warunki zamieszkania. Przede wszystkim przygotowuje się miejsce na fundamenty domu, które znosić będą musiały ogromne obciążenia zarówno statyczne, jak i dynamiczne. Do stworzenia fundamentów potrzebny jest odpowiedniej klasy beton. Fundamenty zbroi się również stalowymi prętami, które znacznie przyczyniają się do wzrostu wytrzymałości. Następnie fundamenty muszą wyschnąć. Po tym procesie można przystąpić do murowania ścian. Później przechodzi się do wylewania stropów. Aby mieć pewność, że prace budowlane przeprowadzone będą z troską o najmniejszy nawet detal warto w tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym firmom.

Zdecydowanie zalicza się do nich firma Bau-Tec, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat zapewnia klientom łatwy dostęp do usług najwyższej jakości usług budowlanych. Inwestorzy mogą liczyć nie tylko na pewnego partnera podczas budowy domu, ale przede wszystkim na rzetelności i terminowość wykonywanych prac. Co jeszcze znajduje się w zakresie usług najlepszych firm ogólnobudowlanych?

Budowa domu – dach

Budowę dachu zaczyna się od położenia więźby. Zasadniczo istnieje podział na dwa jej rodzaje. Więźba klasyczna to drewniane belki o określonych długościach i przekrojach, które przyjeżdżają na plac budowy prosto z tartaku. Więźba prefabrykowana to gotowe elementy, które bezpośrednio montuje się na murłatach. Ważne, aby więźba przystosowana była do odpowiednich obciążeń pokrycia dachowego. Jeżeli chodzi o pokrycie, klienci mają do wyboru dachówkę ceramiczną, dachówkę betonową, blachodachówkę oraz gonty bitumiczne.

Wszystkie te materiały mają własne cechy charakterystyczne i różnią się przede wszystkim ceną. Warto również zadbać o to, aby wybrane do budowy domu materiały były idealnym połączeniem dobrej jakości z atrakcyjną ceną. Wymaga to, co prawda dużego rozeznania w temacie, ale ewentualne oszczędności będą w stanie zadowolić wszystkich, nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Opracowanie:

Bau-Tec Adam Drewa

Marki , Barska 10 lok. 2

  • tel. 508 855 752

Podziel się