Materiał Partnera Budowa domu - jak wybrać wykonawcę?

Budowa domu - jak wybrać wykonawcę?

Budowa domu to ekscytujące wydarzenie w życiu wielu rodzin, ale nie ma co ukrywać - jest to także bardzo stresujące! Wybór odpowiedniej firmy budowlanej, która zajmie się tematem od A do Z, jest bardzo ważny. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, kiedy wybieramy ekipę budowlaną do budowy domu.

Rzetelna firma budowlana

Firma budowlana powinna być przede wszystkim rzetelna - sumiennie wykonywać swoją pracę i dotrzymywać wszystkich ustalonych terminów. Niestety z rzetelnością firm często są problemy, dlatego do budowy warto wybierać polecane podmioty. Gdzie sprawdzić informację na temat firmy? Przede wszystkim warto przejrzeć fora internetowe i strony skupiające osoby, które są w trakcie budowy domu. Warto także sprawdzić, czy dana firma posiada kanały na social mediach - na wielu stronach jest możliwość dodania opinii o firmie. Firmy, które są rzetelne i godne zaufania, wiedzą, jak ważna jest opinia, dlatego nie dopuszczają do tego, aby ich klienci byli niezadowoleni.

Warto także przejrzeć referencje i zdjęcia z dotychczasowych prac wykonanych przez daną firmę. Jak mówi nam ekspert firmy remontowo-budowlanej Fb Kuruc Jarosław Kuruc, rzetelna, godna polecenia firma nie będzie miała nic do ukrycia i wręcz będzie chwaliła się dotychczas wykonanymi pracami.

Umowa - podstawa wykonania prac budowlanych

Firma świadcząca usługi budowlane została już wybrana? Podstawą współpracy pomiędzy firmą a zleceniodawcą powinna być odpowiednia umowa. Wiele osób nie myśli o tym, że umowę należy koniecznie podpisać, co niestety może się zemścić na nich w przyszłości. Dokument ten zabezpiecza bowiem interesy obydwu stron i obydwie strony powinny dążyć do tego, aby go podpisać. Jeśli firma budowlana nie chce podpisać umowy, unika tego tematu albo przeciąga jej podpisanie, to warto zastanowić się, czy nie ma czegoś na sumieniu - uczciwie działająca firma budowlana nigdy takich problemów robić nie powinna.

W umowie powinny znaleźć się informacje dotyczące rozpoczęcia i zakończenia prac budowlanych, ich dokładny zakres, a także cena. Bardzo ważne jest dokładne określenie zakresu prac, dzięki temu unikniemy podniesienia kosztów przez firmę remontową.

Cena za wykonanie usługi jest dla wielu osób najważniejszym wyznacznikiem tego, czy podejmą z daną firmę współpracę. Zbyt niska cena nie powinna być jednak kryterium wyboru, ponieważ bardzo małe stawki mogą świadczyć o braku profesjonalistów w firmie. Warto jednak zawsze negocjować zaproponowaną stawkę - być może uda się uzyskać mały rabat, a jak wiadomo przy budowie każdy grosz się liczy!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas