Materiał Partnera Bruzdownica – jaką kupić oraz do czego wykorzystać?

Bruzdownica – jaką kupić oraz do czego wykorzystać?

Bruzdownica jest specjalistycznym urządzeniem służącym między innymi do wykonywania szczelin w twardych materiałach, najczęściej pod kable oraz przewody elektryczne przy realizacji instalacji. Zazwyczaj jest wykorzystywana przez profesjonalistów, przez co tak ważnym elementem jest jej niezawodność oraz jakość wykonania. Jak wśród dziesiątek dostępnych typów wybrać najlepszą?

Moc ma znaczenie

Moc bruzdownicy jest ważnym parametrem, który należy brać pod uwagę przy wyborze tego elektronarzędzia. Jej wartość nominalna może wahać się w przedziale od 800 do 2500 W, co ma to duże znaczenie w przypadku wydajności oraz głębokości uzyskiwanych otworów. Urządzenia do 900 W poradzą sobie tylko przy okazyjnych pracach oraz przy bruzdowaniu na niewielką głębokość, np. w przypadku fug. Sprzęty do 1500 W będą w stanie wykonywać szczeliny w betonie, natomiast najmocniejsze o mocy powyżej 2000 W poradzą sobie z najbardziej wymagającymi powierzchniami. Ostatnie z wymienionych najczęściej są też urządzeniami cięższymi, przez co trudno stosować je w niedostępnych miejscach oraz w niewygodnej pozycji. Urządzenia o różnej mocy, w zależności od naszych potrzeb, możemy zakupić w sklepie Exito, gdzie znajdują się bruzdownice o parametrach od 1320 W do aż 3100 W. Warto spojrzeć jednak nie tylko na moc, ale także na prędkość obrotową. Może ona wynosić nawet 10 tys. obr/min, co będzie skutkowało zdecydowanie szybszym wykonaniem pracy.Zwróć uwagę na wagę!

Wygoda działania w pracach fizycznych często ma ogromne znaczenie. Nawet najlepszej jakości urządzenie, w przypadku wysokiej masy własnej, może okazać się niezwykle nieporęczne i wymagające wiele wysiłku. W przypadku elektronarzędzia jakim jest bruzdownica warto jednak nie stawiać ani na sprzęt zbyt lekki, ani zbyt ciężki. Pierwszy z nich utrudni precyzyjne prowadzenie, natomiast zbyt ciężki będzie wymagał dużej siły i wysokich umiejętności. Typowe bruzdownice mieszczą się w skali od 2,5 do 10 kg, a w parze z wysoką wagą najczęściej idzie też duża moc.

Rozważ udogodnienia i sprawdź ergonomię urządzenia

Producenci prześcigają się w oferowaniu nam najlepszych opcji zakupu, dodając do produktów atrakcyjne systemy i dodatkowe udogodnienia. Warto zwrócić na nie uwagę i sięgać po urządzenia z systemami minimalizującymi stopień wibracji, zabezpieczeniami przeciwpyłowymi czy też funkcjami zapewniającymi łagodny rozruch. Ważnym elementem jest także ergonomia samego elektronarzędzia, która jest konieczna jeśli sprzęt jest przez nas często użytkowany. Przykładem dobrych praktyk producenckich jest bruzdownica GRAPHITE PRO o sporej mocy na poziomie 2400 W, która charakteryzuje się w swej klasie wysoce ergonomicznym wyłącznikiem oraz niezwykle poręcznym uchwytem, dzięki czemu praca z nią jest zdecydowanie wygodniejsza.

Przed nabyciem bruzdownicy dobrze określić swoje oczekiwania oraz sprecyzować do czego będzie nam ona służyć. Dzięki temu szybko wyeliminujemy elektronarzędzia, które nie są dedykowane naszym potrzebom i oczekiwaniom, a sam zakup będzie szybki i bezproblemowy.  

Podziel się