Materiał Partnera Brukarskie układanie kostki betonowej i granitowej. Które rozwiązanie jest lepsze?

Brukarskie układanie kostki betonowej i granitowej. Które rozwiązanie jest lepsze?

Układanie kostki brukowej na posesji, koło domu czy w ogrodzie to ostatni krok, który dzieli nas od posiadania pięknej nawierzchni. Z rozwiązania tego typu korzystają także władze miast i miasteczek, którzy tym właśnie materiałem decydują się wyłożyć skwery, aleje i chodniki. Kostka brukowa uchodzi za materiał trwały i estetyczny. Jednak coraz więcej osób decyduje się również na zakup kostki granitowej. Czym różnią się od siebie te dwa warianty?

Kostka brukowa

Obecnie w ofercie producentów kostki brukowej, znajdziemy wiele różnorodnych modeli , które wyróżniają się interesującą fakturą, kolorystyką , rozmiarem i grubością. Bez problemu znajdziemy wśród nich kostkę, która będzie pasować doskonale do architektury budynku w miejscu, w którym chcemy ją zamontować. Kostka brukowa produkowana jest z betonu. Jest więc mniej wytrzymała niż kostka granitowa. Jak informuje specjalista, który świadczy usługi ogólnobudowlane w Barnowcu- jeśli zależy nam na wieloletnim użytkowaniu chodnika lub podjazdu z takiego materiału, należy zainwestować w wysokiej jakości kostkę brukową, która będzie cechowała się odpowiednią grubością. Konieczne będzie również wykonanie solidnej podbudowy. Dużą zaletą kostki betonowej jest fakt, że występuje ona w różnych przedziałach cenowych. Dzięki temu każdy inwestor może zdecydować się na produkt, który będzie spełniał jego oczekiwania- zarówno pod kątem finansowym, jak i estetycznym.

Kostka granitowa

Kostka granitowa uchodzi za najbardziej dekoracyjny materiał do układania chodników, placów czy alejek. Jest też niezwykle trwała. Ten materiał się nie starzeje, niektórzy twierdzą wręcz, że z upływem kolejnych lat, granit prezentuje się jeszcze piękniej. Kostka granitowa będzie idealnym wyborem dla osób które cenią sobie elegancję, prestiż i stawiają na naturalne rozwiązania. Trzeba zaznaczyć, że granit jest dużo droższy od popularnej kostki brukowej. Nie stworzy też idealnie gładkiej nawierzchni, dlatego chodzenie po nim na szpilkach czy jazda na rolkach, nie będzie komfortowa. Do ułożenia kostki granitowej, potrzebny będzie doświadczony fachowiec. Jej montaż wymaga dużo większego wysiłku i wiedzy z zakresu brukarstwa.

Układanie kostki brukowej/granitowej

Układanie kostki brukowej lub granitowej najlepiej pozostawić profesjonalistom. Aby nawierzchnia była trwała i służyła nam przez wiele lat, nie wystarczy jedynie zakup wysokiej jakości materiałów. Wiele osób decyduje się na samodzielny ich montaż, chcąc oszczędzić na robociźnie. Trzeba jednak podkreślić, że do budowy trwałego chodnika czy podjazdu, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie gruntu. Rodzaj wykonanej podbudowy zależy od wielu czynników takich jak np. natężenie ruchu w miejscu montażu czy też grubości wybranej kostki. Tylko kompetentny fachowiec wykona to zadanie zgodnie ze sztuką brukarską.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas