Materiał Partnera Bruk z betonu czy granitu?

Bruk z betonu czy granitu?

Podwórko wyłożone kostką brukową lub granitową, ułożoną w ładnie wyglądające alejki i chodniki, to rozwiązanie, które nie tylko dobrze się prezentuje ale jest również bardzo funkcjonalne. Dużo łatwiej utrzymać tego typu powierzchnie w czystości, dzięki czemu podwórko i obejście domu sprawiają wrażenie zadbanych i utrzymanych w porządku. Który z materiałów, granit czy beton jest lepszym rozwiązaniem?

Wyłożenie chodników, alejek lub też podjazdu za pomocą kostki brukowej lub granitowej to rozwiązanie, które sprawi, że nasze podwórko zyska nie tylko schludny i ładny wygląd ale będzie też bardziej funkcjonalne. Jaki jednak materiał sprawdza się najlepiej, czy wybrać betonową kostkę czy też lepszym rozwiązaniem jest granit? Fachowcy z przedsiębiorstwa Ika–Bruk doradzą nam w tej kwestii oraz zaoferują kompleksowe usługi w ułożeniu odpowiedniej powierzchni. Firma znajduje się w Harbutowicach w województwie małopolskim.

Niezniszczalny granit…

Kostka granitowa wykonana z kamienia naturalnego to ciekawe rozwiązanie na wykonanie alejek lub podjazdu na podwórku. Jest to produkt odznaczający się przede wszystkim wyjątkową wręcz trwałością, która zapewnia korzystanie z kostki przez wiele lat. Ścieralność granitu jest tak znikoma, że nawet w dłuższej perspektywie kostka nie traci swojego kolorytu oraz kształtu. Wyjątkowa trwałość ma jednak swoje minusy. Granit ze tego względu jest kamieniem trudniejszym do pozyskania oraz obróbki, co przekłada się również na trudniejszy jego montaż. Te czynniki z kolei wpływają na jego wyższą cenę. Ponadto kostka granitowa posiada dość chropowata, nierówną powierzchnię, która może stanowić problem gdy na podwórku bawią się najmłodsi. Ponadto kostka granitowa występuje w mniejszej ilości kolorów i wzorów, stąd też w przypadku bardziej wymyślnych projektów aranżacji podwórza lepiej może sprawdzić się dająca większe możliwości w tym względzie kostka betonowa.

Uniwersalny beton

Kostka betonowa w przeciwieństwie do granitu to materiał zdecydowanie tańszy, a także prostszy w montażu. Nie odznacza się już jednak taką trwałością, i mimo tego, że występuje w szerokiej palecie kolorów i kształtów, po kilku latach zmiany struktury są widoczne. Jeśli jednak chcemy aby wyłożony kostką taras lub podjazd miały idealnie gładką powierzchnię, kostka betonowa jest w tym względzie idealnym rozwiązaniem. Niezależnie jednak od tego jaki ostatecznie materiał kostki brukowej wybierzemy, niewątpliwie tego typu prace warto zlecić prawdziwym profesjonalistom. Firma Ika-Bruk oferuje kompleksowe układanie kostki brukowej na chodnikach, alejkach, placach, podjazdach, a także wjazdach na posiadłość, tarasach oraz na schodach, zapewniając wysoką jakość usług i terminowość ich realizacji.

Podziel się