Artykuł sponsorowany Brama dwuskrzydłowa czy przesuwna? Którą wybrać?

Brama dwuskrzydłowa czy przesuwna? Którą wybrać?

Montując ogrodzenie na swojej działce, nie możemy zapomnieć o bramie wjazdowej. Bardzo często zastanawiamy się, jak ma ona wyglądać. Dość popularne są bramy przesuwne oraz dwuskrzydłowe. To, którą z nich wybierzemy, zależy nie tylko od naszych upodobań, lecz również od rozmiarów działki. Jeśli mamy sporo miejsca z boku, można zastosować przesuwną bramę, natomiast, gdy takiego miejsca brak, lepsza okazuje się brama skrzydłowa. Jednak jakie są za i przeciw tych produktów?

Bramy dwuskrzydłowe – jakie są ich największe zalety i wady?

Brama dwuskrzydłowa to jeden z najchętniej wykopanych produktów przez inwestorów. Szczególnie wybierają ją osoby, które posiadają wąskie działki, gdzie nie ma możliwości zastosowania innego typu bramy. Należy jednak podkreślić, że wymagają one nieco wolnej przestrzeni, aby możliwe było ich swobodne otwieranie. Wyróżnia się bramy dwuskrzydłowe ręczne oraz automatyczne. Cena tych pierwszych powinna być przystępna dla wszystkich, z kolei ten drugi model to świetny wybór dla osób ceniących sobie komfort. Kolejnymi zaletami bram dwuskrzydłowych jest uniwersalność, ponieważ można je zamontować zarówno na wąskich posesjach, jak i na tych szerokich. Do tego montaż takiej bramy nie jest skomplikowany, a przy tym możliwe jest zmontowanie furtki tuż obok bramy z dowolnej strony.

Decydując się na taką bramę, musimy liczyć się z tym, że po jej otwarciu zajmuje trochę miejsca na działce, a w przypadku modeli, które są otwierane do środka posesji, teren musi być wyrównany, a tuż przy bramie nie mogą znajdować się żadne obiekty, które uniemożliwiłyby otwarcie. Poza tym bramy dwuskrzydłowe ręczne wymagają zaryglowania do gruntu po ich otwarciu. Bez tego istnieje prawdopodobieństwo, że zaczną się samoistnie poruszać, np. pod wpływem wiatru. Z kolei automatyczne bramy dwuskrzydłowe są droższe, a do tego zachodzi większe ryzyko wystąpienia usterki, ponieważ są dwa siłowniki.

Mocne i słabsze strony bram przesuwnych

Osoby, które posiadają szerokie działki, mogą sobie pozwolić na zakup i montaż bram przesuwnych. Wyróżniają się one tym, że w trakcie otwierania i po otwarciu nie zajmują one miejsca na posesji. Dzieje się tak, ponieważ brama porusza się wzdłuż ogrodzenia. To również sprawia, że nie ma znaczenia, jakie jest ukształtowanie terenu. Do zalet tego rozwiązania zalicza się też to, że po otwarciu skrzydło bramy nie wymaga zaryglowania. Atutem bram przesuwnych, które znajdziemy w ofercie przedsiębiorstwa Home complex z Warszawy, jest także to, że napęd do nich jest tańszy, a ze względu na występowanie jednego siłownika ryzyko awarii jest mniejsze.

Niestety brama przesuwna nie może zostać zamontowana na każdej posesji, ponieważ wymaga miejsca z boku, kiedy się ją otwiera. Poza tym, jeżeli brama ma być otwierana w kierunku furtki, wówczas furtka nie może znajdować się obok bramy, ponieważ wejścia kolidowałyby ze sobą. Dla niektórych minusem może być to, że przesuwna brama jest trudniejsza do zamontowania, a sam produkt ze względów konstrukcyjnych jest droższy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas