Materiał Partnera Bezpieczeństwo na budowie – wykwalifikowani operatorzy dźwigów samochodowych z GTDZ

Bezpieczeństwo na budowie – wykwalifikowani operatorzy dźwigów samochodowych z GTDZ

Nawet jeśli nie działasz w branży budowlanej, to na pewno zdajesz sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie jest w takim miejscu pracy. Z tego też względu zarówno kierujący budową, jak i fachowcy powinni dbać o ochronę, używając specjalnej odzieży czy być wykwalifikowanym sterując urządzeniami. Firma GTDZ wynajmuje dźwigi samochodowe wraz z operatorami, którzy są doświadczeniu w obsłudze tych maszyn.

Środki bezpieczeństwa na budowie

W zależności od tego, jakie prace są wykonywane na budowie, odpowiednie środki ochrony osobistej i zbiorowej powinny być zachowane. Podstawowym wyposażeniem takiego pracownika powinien być kask, buty robocze, dobrana odzież do panującej pory roku, a także rękawice. Jeśli specjaliści wykonują prace z zagrażającymi ich zdrowiu maszynami, wtedy dołącza się inne narzędzia ochronne.

Obsługa niektórych maszyn natomiast wymaga wykwalifikowanych operatorów do ich sterowania. Wynajem dźwigów samochodowych przez firmę GTDZ łączy w sobie również pomoc fachowca, który będzie nadzorował i prowadził prace związane z ich używaniem.

Zajmujemy się także wynajmem żurawi. Nasi specjaliści pomagają przy załadunkach, przeładunkach, przemieszczaniem i montażem maszyn, urządzeń czy konstrukcji, a także przy budowie domów i instalacji kominów

– mówi specjalista.

Gdzie jeszcze można używać dźwigów samochodowych

Z racji tego, że wszelkie prace na wysokościach są dosyć niebezpiecznymi czynnościami i do ich wykonywania należy mieć specjalne uprawnienia, wypożyczanie dźwigów samochodowych jest nie tylko ułatwieniem działania, ale również zwiększeniem ochrony. Wznoszenie się na kilka lub kilkanaście metrów przy pomocy maszyny jest dużo stabilniejsze niż wiszenie na linach.

Takiego sprzętu można używać również przy montażu klimatyzatorów na elewacji, naprawach dekarskich i blacharskich całego pokrycia dachowego, instalacji urządzeń elektronicznych, a także przy kontroli i przeglądach stanów technicznych różnych budynków, ustawianiu masztów telekomunikacyjnych i rozładunkach materiałów.

Opracowanie:

GTDZ Usługi Dźwigowe i Budowlane Jerzy Siwiela

Sianów , Słowackiego 8b lok. 1

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas