Materiał Partnera Beton wodoszczelny – gdzie może być stosowany?

Beton wodoszczelny – gdzie może być stosowany?

Szukasz wysokowartościowego betonu, który odznacza się ponadprzeciętnymi właściwościami wodoodpornymi? W takim razie zainwestuj w beton wodoszczelny o niewielkiej zawartości porów kapilarnych w strukturze. Sprawdźmy, czym odznacza się ten kompozyt, i jak rozpoznać, że wybrany rodzaj betonu ma wysoką klasę szczelności. W jakich branżach stosuje się ten unikatowy materiał budowlany?

Beton wodoszczelny W8 – co warto o nim wiedzieć?

Aby mieszanka betonowa odznaczała się wysoką szczelnością, musi być nie tylko odpowiednio przygotowana, ale także pielęgnowana. Jak wyjaśnia technik z Betonmax, czynnikiem kluczowym jest dokładne zagęszczenie betonu, które będzie zgodne z konsystencją, wymiarami elementów wylewanych i typem zbrojenia. Wibracje betonu sprawią, że pęcherzyki zostaną wyeliminowane, a zastosowanie różnej grubości kruszyw ułatwi wypełnienie pustych przestrzeni. Odpowiednia pielęgnacja wyeliminuje natomiast ryzyko spękania i powstawania rys.

Zastosowanie betonu wodoszczelnego

Beton wodoszczelny jest stosowany we wszystkich miejscach, które są narażone na stały kontakt z wodą lub gromadzenie się wilgoci. Co za tym idzie, nieprzepuszczalny kompozyt będzie odpowiedni wyborem dla inwestorów budujących piwnice, garaże podziemne czy fundamenty obiektów budowanych na terenach zalewowych. Stworzenie szczelnej bariery jest szczególnie istotne w przypadku tarasów lub dachów płaskich, które mają stały kontakt z wodą opadową, oraz basenów i oczek wodnych. Unikalne właściwości mieszanki sprawiły, że beton W8 znalazł zastosowanie w budownictwie inżynieryjnym przy konstrukcji zbiorników wodnych, szamb i ścieków. Oczywiście, aby uzyskać jeszcze lepsze parametry wytrzymałościowe warto zastosować dodatki, które podwyższą właściwości kompozytu. Inwestorzy często sięgają po papy asfaltowe, masy oraz zaprawy hydroizolacyjne tworzące powłokę przeciwwilgociową na powierzchniach. Idąc za radą fachowców, warto też skorzystać ze specjalnych farb do betonu, które świetnie chronią przed wnikaniem wody.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas