Materiał Partnera 5 symptomów świadczących o tym, że podłoga wymaga remontu

5 symptomów świadczących o tym, że podłoga wymaga remontu

Zastanawiasz się, czy planowany przez Ciebie remont podłogi w mieszkaniu lub domu jest koniecznością? Okazuje się, że zły stan techniczny możesz rozpoznać dzięki prostym do zauważenia symptomom. Jednym z nich są bardzo charakterystyczne dźwięki, które wydobywają się przy każdym Twoim kroku. Co z pozostałymi? Sprawdź najważniejsze informacje, dzięki którym będziesz wiedzieć, czy Twoja podłoga wymaga natychmiastowej wymiany.

Jak wykończenie podłogi wpływa na jej wytrzymałość?

Podłoga to jeden z podstawowych oraz najważniejszych elementów każdego pomieszczenia. Wykorzystywane techniki w zakresie jej wykończenia sprawiają, że jest ona trwała i dobrze się prezentuje – przynajmniej przez pierwsze lata. Wiele zależy od tego, jakie materiały zostały wykorzystane do wykonania parkietu.

Specjalista z firmy SEMA zauważa: Zależnie od indywidualnych upodobań oraz środków, jakimi dysponuje klient, możliwy jest wybór jednego z wielu rozwiązań. Część podłóg wykonuje się na stropie drewnianym. Inną opcją jest także wykorzystanie betonu jako podłoża. Chcąc uzyskać maksymalną wytrzymałość podłogi, nie bez znaczenia jest także prawidłowe jej ułożenie. Górną warstwę zazwyczaj wykańcza się panelami, płytkami lub deskami podłogowymi – dodaje.

Kiedy warto rozważyć remont podłogi?

Prace związane z remontem podłogi w większości przypadków zaleca się przeprowadzić niezwłocznie. Kluczowe jest w tym przypadku określenie charakteru ewentualnych uszkodzeń, ponieważ to od nich zależy wybór metody naprawczej. Może ona dotyczyć całej powierzchni lub jedynie jej wybranego fragmentu.

Wśród najczęściej występujących symptomów świadczących o konieczności przeprowadzenia remontu podłogi wymienia się szczególnie 5 konkretnych. Należy do nich:

  1. Wyczuwalne uginanie się podłogi.
  2. Nadmierne skrzypienie lub trzaskanie.
  3. Klawiszowanie – przemieszczanie się względem siebie elementów podłogi.
  4. Zapadanie się podłogi.
  5. Pęknięcia lub powstałe wypiętrzenia na powierzchni.

Jak uporać się z poszczególnymi symptomami uszkodzonej podłogi?

Jeżeli podłoga wymaga remontu, kluczowy będzie dobór odpowiedniej techniki do jednego z pięciu wcześniej wymienionych symptomów. Najprostszym rozwiązaniem, które często jest możliwe do realizacji, to renowacja wyłącznie konkretnego fragmentu. Warto jednak mieć świadomość, że nie zawsze da się dopasować do starych desek czy paneli dokładnie taki sam wzór lub kolor. W praktyce oznaczać to może, że fragment ten będzie się różnił od pozostałej części podłogi, co dla niektórych osób nie jest zadowalającym rozwiązaniem.

Chcąc zachować ten sam styl i kolorystykę, bardzo często konieczne jest więc rozebranie lub skucie podłogi, a następnie położenie nowej nawierzchni. Prawidłowo przeprowadzone prace pomogą w utrzymaniu jej doskonałej kondycji przez wiele lat.

Zarówno ocenę zakresu remontu, jak i samą naprawę podłogi najlepiej zlecić wyspecjalizowanej w tym zakresie firmie. Wykwalifikowani pracownicy z bardzo dużą dokładnością zdiagnozują zaobserwowane objawy i doradzą metodę działania najlepszą dla konkretnego przypadku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas