Materiał Partnera 4 pomysły na aranżację ogrodu z wykorzystaniem kamieni ozdobnych!

4 pomysły na aranżację ogrodu z wykorzystaniem kamieni ozdobnych!

Kamienie ozdobne to kruszywa, które wyróżniają się swoją kolorystyką, fakturą oraz barwami, pozwalając tworzyć zarówno ogrody eleganckie, jak i te bardzo naturalistyczne w iście nadmorskim, czy też górskim i leśnym wydaniu. Istotne jest jednak to, aby idealnie harmonizować ich ilość i przeznaczenie z zielenią wokół domu, z bryłą budynku, z rodzajem roślinności, czy też z innymi elementami małej architektury ogrodowej. Poznaj 4 popularne pomysły, na wykorzystanie wyjątkowych kamieni ozdobnych.

Pomysł 1 – grys na podjazd i ścieżkę

Biały, kremowy, delikatnie różowawy, czy też szary grys o odpowiedniej frakcji i braku ostrych krawędzi, idealnie nada się do stworzenia pięknego podjazdu dla samochodu, czy też ścieżki ogrodowej. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie, niż to z wykorzystaniem kostki brukowej, a trwałość oraz estetyka, są na równie wysokim poziomie. Istotne jest przy tym to, że gryz – np. kremowy – wykorzystywany na większych obszarach, idealnie odtwarza w ogrodach śródziemnomorski styl. Postaw zatem na nisko rosnącą trawę w intensywnym zielonym kolorze, na rośliny takie, jak platan, oliwnik, laurowiśnia, grusza wierzbolistna, żywotniki (tuja), kolumnowe jałowce cyprysiki, cis, bukszpan, ligustr, tamaryszek, różaneczniki, azalie, hortensje, róże, a także właśnie na kamienie ozdobne w jasnych kremowych i żółtawych odcieniach!

Pomysł 2 – kora kamienna w naturalistycznym ogrodzie

Jeśli marzysz o eleganckim, ale naturalistycznym ogrodzie, warto abyś postawił na korę kamienną. To ona idealnie sprawdza się, jako materiał otaczający konary drzew, czy też nasze różne ogrodowe krzewy, imitując wygląd starego, lekko spróchniałego drewna. Często jest ona zatem wykładana przed domem od jego frontowej części, gdzie wielokrotnie działka jest wąska, a trawa nie ma odpowiednich warunków słonecznych do pięknego wzrostu. To wtedy można połączyć krzewy, kostkę brukową i korę kamienną ze sobą, tworząc modernistyczną, ale wciąż naturalistyczną mozaikę!

Pomysł 3 – gnejs w dużych donicach na krzewy

Mniejsze krzewy na tarasach, czy też w ogrodach, często umieszczamy w kamiennych, czy też glinianych donicach. Dzisiaj jednak ciekawym pomysłem, jest kupowanie specjalnych metalowych konstrukcji donicowych, tworzonych z równo ułożonych na planie kwadratu, czy koła drutów. To je wypełnia się warstwami gnejsu, ziemią do wzrostu krzewu, a następnie znowu kolejną warstwą kamienia. Efekt awangardowego i kreatywnego rozwiązania zagwarantowany. Ustaw w ogrodzie kilka takich metalowych koszyków z roślinami oraz zastosuj przy nich lampki LED. Wieczorem uzyskasz w ogrodzie niepowtarzalny klimat.

Pomysł 4 – otoczaki w Twoim oczku wodnym

Otoczaki to piękne kamienie ozdobne, o spłaszczonej, ale bardzo równej i gładkiej powierzchni. Występują one w różnych kolorach, ale prawdziwym hitem są te całkowicie, niemalże śnieżnobiałe. To właśnie nimi warto wypełnić płytkie oczka wodne, czy też sztuczne rzeczki ogrodowe, umieszczając wśród nich również odpowiednie oświetlenie. Woda, kamień, zieleń i światło, to elementy, których nie może zabraknąć w dużym ogrodzie, w którym zażyjemy latem relaksu.

Jeśli spodobały Ci się inspiracje związane z wykorzystaniem kamieni ozdobnych w ogrodach, bądź też masz własną wizję, jak je wykorzystać, udaj się do firmy WHITE STONE, która dystrybuuje wysokiej jakości gnejs, grys, otoczaki i korę kamienną. Eksperci tegoż przedsiębiorstwa doradzą Ci również, jak aranżować swoje przestrzenie zielone oraz, jak dbać o zakupione kamienie…

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas