Materiał Partnera
Zegarek na co dzień

Zegarek na co dzień

Historia zegarka naręcznego jest bardzo krótka, bo sięga czasów I wojny światowej – to mniej, niż historia motoryzacji. Jednak w tym czasie zegarki naręczne stały się tak popularne, że dziś rzadko widzimy kogoś, kto go nie ma. Za tą popularnością idzie też ogromny wybór przeróżnych modeli. Jak wybrać model, który będzie dobry do noszenia na co dzień?

Kropka nad „i”

Przed I wojną zegarki naręczne nosiły jedynie kobiety, jako element biżuterii, a mężczyźni uważali to za dziwactwo i fanaberię. Chichot historii polega na tym, że dziś to mężczyźni interesują się zegarkami o wiele bardziej niż panie. Żeby ocenić, który będzie dla nas najlepszy, musimy zastanowić się, jaki tryb życia prowadzimy i jak się najczęściej ubieramy, ponieważ zegarek to nie tylko narzędzie do mierzenia czasu. To taka kropka nad „i” tego, kim jesteśmy i jakie prowadzimy życie. W ciągu dnia chodzimy na spotkania biznesowe, czy raczej na treningi? Częściej mamy na sobie marynarki i koszule, czy raczej jeansy i koszulki? Dobieranie zegarka jest trochę jak strojenie gitary – jeśli jest dobrze nastrojona, to wszystko pięknie współgra i żadna ze strun się nie wyróżnia; ale jeśli nawet jedna struna jest źle nastrojona – to właśnie ona zwraca na sobie naszą uwagę i psuje cały efekt.

Zegarki eleganckie

„Elegancki” nie musi oznaczać „drogocenny”, „pretensjonalny” czy „wytworny”. Wręcz przeciwnie – elegancki zegarek codzienny jest stonowany i nie przyciąga uwagi; dopełnia klasyczny strój, ale go nie tworzy. Taki zegarek cechuje minimalistyczne wzornictwo – ma on w zasadzie tylko to, co jest mu potrzebne do pełnienia jego głównej funkcji, bez zbędnych ozdób. Wzornictwo w takich zegarkach jest ponadczasowe i bardzo stonowane – można to zobaczyć, porównując zegarki współczesne i te z lat 70.

Zegarki sportowe

Zegarki sportowe są trochę odwrotnością tych eleganckich – są bardzo gęsto zdobione i mają sporo funkcji przydatnych w sporcie: stoper, minutnik, alarm, lepsza wodoodporność, szafirowe szkiełko. Oczywiście ich wzornictwo ma bardziej dynamiczny i sportowy charakter, można się nawet spotkać z modelami, które mają pasek gumowy z prawdziwym bieżnikiem, niczym koła samochodu. Zakładając taki zegarek do garnituru popełnilibyśmy raczej faux-pas, ale umówmy się – ktoś, kto dobrze czuje się w takim zegarku, z pewnością nie jest osobą, która na co dzień chodzi w garniturze.

Zegarki casualowe

Zegarkom casualowym bliżej jest natomiast do tych eleganckich, choć nie są tak bardzo wytworne – dlatego można bez problemu założyć je do t-shirtu i jeansów. Nie mają one też bogatego zdobnictwa i funkcji zegarków sportowych. Ot, mają pokazywać czas i nie wyróżniać się w tłumie – ani wysmakowanym designem, ani sportowym charakterem. Bogaty wybór zegarków i eleganckich, i sportowych, i casualowych znajdziemy przykładowo w sklepie Zegarki24.pl. Kupując te ostatnie, możemy pozwolić sobie na dużą dowolność w wyborze kolorów, rodzajów paska czy wielkości tarczy.

Podziel się