Materiał Partnera
Duże szklane wisiory do dzianin i nie tylko

Duże szklane wisiory do dzianin i nie tylko

Biżuteria to bogactwo wzorów, kolorów, materiałów i faktur. Czasem jednak mniej znaczy więcej. Jeden, za to wyrazisty element może stanowić przyciągający oko akcent, podkreślić osobowość czy wręcz całkowicie odmienić charakter stylizacji. Takim elementem z pewnością będzie duży szklany wisior, rewelacyjnie prezentujący się  przy swetrach i dzianinach, ale też ubiorach na cieplejszą porę.

Przy zwiewnej sukience dobrze może wyglądać niemal każdy rodzaj biżuterii, bransolety, łańcuszki czy wiszące kolczyki. Natomiast przy dzianinowych bluzkach, sukienkach czy swetrach dobrze jest zwrócić uwagę na splot włóczki tworzący wzór, w którym niektóre elementy mogą zginąć. Biżuteria powinna być zatem tak dobrana by nie tworzyła nie zamierzonego  estetycznego chaosu z dzianiną. 

Wisior, dzianina, tajemnicza mina…

Świetnie sprawdzają się tu szklane wisiory, które nawet jeśli same w sobie zawierają jakiś wzór, odbijają światło dużą gładką powierzchnią. To istotnie łagodzi ogólne wrażenie i podkreśla powtarzalność splotu. Sprawia, że zestawienie to cechuje się klasą i po prostu dobrze wygląda. Dzięki szklanemu połyskowi możemy osiągnąć taki efekt, wybierając zarówno wisior wtapiający się kolorystycznie w stanowiącą dla niego tło dzianinę, jak i decydując się na całkowicie kontrastującą barwę.

Są też szklane wisiory matowe lub wręcz chropowate, niektóre zaś mają duże otwory, przez które widać wzór dzianej sukienki czy bluzki. Mnogość opcji w tym zakresie pozwala włączyć taką ozdobę do praktycznie każdej stylizacji. Nieoczywistym, ale dobrym pomysłem okazuje się też dobranie jej do charakteru osoby noszącej, co podkreśla choćby przedstawicielka działającej w obszarze biżuterii i rękodzieła firmy Sowikoj.

Dzianina to synonim z jednej strony dyskretnej elegancji, z drugiej – sposób na wyrażenie własnej odrębności. Zatem część z nas wybierze sukienkę-tubę, podkreślającą tu i ówdzie wypukłości, a część sweter oversize, miękko opatulający sylwetkę i dyskretnie odsłaniający szyję czy ramię. Każda z nas, kobiet, lubi się wyróżniać. W wyrażeniu tej odrębności pomóc może właśnie wyrazisty wisior, zawieszka szklana, której niespokojny wzór czy motyw etniczny niepokoi, zwraca uwagę, przyciąga wzrok. Może też dodać pazura lub tajemniczości. Ten sam może równie dobrze pasować do zwykłej trykotki, jak i wzorzystej sukni w stylu boho.

Nie tylko na zimę, nie tylko do dzianin

Duży szklany wisior o jaskrawej barwie, a nawet ozdobiony kontrastującym wzorem, będzie w stanie ożywić niekiedy cięższą, stonowaną zwykle kolorystycznie zimową stylizację. Świetnie jednak zaprezentuje się również przy wspomnianej już letniej sukience, czy to zestawiony z licznymi bransoletkami, czy też występujący jako samodzielny element dekoracyjny. Podobnie jak w przypadku dzianin i swetrów, tutaj również będzie doskonale wyglądał na tle wzorzystej tkaniny w stylu boho, choć doda szyku też jako biżuteria do prostej, jednobarwnej kreacji.

Ta ostatnia zasada obowiązuje również przy stylizacjach wieczorowych, w których okazały wisior stanie się kropką nad „i” całego looku. Warto też wspomnieć o ubiorach do pracy. O ile w biurze przesada w kwestii biżuterii niekoniecznie jest mile widziana, o tyle właśnie jeden wyrazisty element w postaci szklanego wisiora jest w stanie podkreślić klasę noszącej go kobiety. Zaznaczy jej zdecydowany charakter, a także po prostu ożywi klasyczny zestaw z koszulą i marynarką w rolach głównych.

Podziel się