Artykuł sponsorowany Zalety współpracy z firmą AWM Business Promotion w zakresie wypełniania deklaracji Intrastat

Zalety współpracy z firmą AWM Business Promotion w zakresie wypełniania deklaracji Intrastat

Jesteś przedsiębiorcą, który sprowadza towary z państw Unii Europejskiej? Ich wartość przekracza wysokość progu ustalonego przez Główny Urząd Statystyczny? W takim wypadku Twoim obowiązkiem jest wypełnienie deklaracji Intrastat. Firma AWM Business Promotion z Warszawy chętnie Cię w tym wyręczy! Zobacz, co możesz dzięki temu zyskać!

Kto jest zobowiązany do wypełniania deklaracji Intrastat?

Zgodnie z polskim prawem do przygotowywania deklaracji Intrastat zobowiązana jest każda osoba fizyczna, prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która jest podatnikiem VAT i która trudni się sprowadzaniem lub eksportem towarów na arenie Unii Europejskiej, przekraczając tym samym limity wartości towarów określone na każdy rok przez Główny Urząd Statystyczny. Limity te na rok 2022 prezentują się następująco:

  • próg podstawowy: dla przywozu – 4000000 zł, dla wywozu – 2000000zł,

  • próg szczegółowy: dla przywozu – 65000000 zł, dla wywozu – 120000000zł.

Jak tłumaczy specjalista z warszawskiej firmy AWM Business Promotion, deklarację Intrastat należy złożyć za miesiąc, w którym przekroczono określone wyżej progi statystyczne. Istnieje też możliwość przekazywania zgłoszeń za krótszy okres (deklaracja częściowa), ale łącznie muszą one obejmować cały miesięczny okres sprawozdawczy. Polscy urzędnicy czekają na deklarację Intrastat do 10 dnia miesiąca. Warto przy tym zaznaczyć, że jeśli podatnik przekroczył progi tylko dla przywozu, musi wypełnić deklarację Intrastat-Przywóz i odwrotnie. Jeżeli zostały przekroczone limity dotyczące wywozu, trzeba przygotować deklarację Intrastat-Wywóz.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy firmy AWM Business Promotion?

Jako przedsiębiorca masz masę papierkowej roboty do zrobienia i cały czas musisz czuwać nad rozwojem swojej firmy. Może się wydawać, że kolejne oświadczenie nie zrobi żadnej różnicy, a jednak musisz poświęcić swój czas i energię, by przygotować je zgodnie z wymogami. Firma AWM Business Promotion oferuje Ci kompleksową obsługę deklaracji Intrastat w przystępnej cenie. Omawiane przedsiębiorstwo może się pochwalić ponad 16-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Zatrudnia wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy na temat systemu Intrastat i zasad handlu międzynarodowego wiedzą wszystko. Specjaliści dopasują ofertę do Twoich indywidualnych potrzeb, sporządzą przejrzystą umowę współpracy, zarejestrują Cię w systemie i będą regularnie wypełniać odpowiednie deklaracje Intrastat w Twoim imieniu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zgłoszenie zawsze dotrze na czas i będzie wzorowo przygotowane. Jedno zmartwienie mniej!

Opracowanie:

AWM Business Promotion. Instrat24

Warszawa , Erazma Ciołka 17 lok. 410

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas