Artykuł sponsorowany Wykorzystaj zalety estońskiego modelu podatkowego CIT z Kancelarią Doradztwa Podatkowego Omnibus Barbara Marciniak-Marecka!

Wykorzystaj zalety estońskiego modelu podatkowego CIT z Kancelarią Doradztwa Podatkowego Omnibus Barbara Marciniak-Marecka!

Podatki odprowadzane do skarbu państwa są obowiązkiem oraz nieodłącznym elementem prowadzenia każdej działalności gospodarczej. Istnieją jednak systemy opodatkowania, które dzięki swoim założeniom potrafią lepiej współgrać z charakterem firmy jak i pomysłem na jej rozwijanie. Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest przejście na CIT estoński, w którym specjalizuje się Kancelaria Doradztwa Podatkowego Omnibus Barbara Marciniak-Marecka. Sprawdź, czym jest CIT estoński oraz poznaj jego wady i zalety. Zapraszamy!

Czym jest CIT estoński?

Estoński CIT to model opodatkowania osób prawnych, który różni się od systemu tradycyjnego przede wszystkim momentem, w którym pojawia się obowiązek rozliczenia przychodów. Powszechnie stosowany model zakłada odprowadzanie zaliczek składek co miesiąc oraz wyrównanie kwoty raz na dwanaście miesięcy, w postaci rozliczenia rocznego. Model estoński natomiast nie zmusza przedsiębiorców do regularnego odprowadzania podatku, aż do momentu, gdy właściciel firmy nie postanowi zrealizować zysków i wypłacić ich akcjonariuszom lub udziałowcom. Przedstawiciel Kancelarii Doradztwa Podatkowego Omnibus Barbara Marciniak-Marecka dodaje:

Estoński CIT to świetne rozwiązanie dla stale rozwijających się firm. Głównym założeniem tego modelu jest brak konieczności odprowadzania podatku, jeśli wypracowany zysk wciąż pozostaje do dyspozycji przedsiębiorstwa oraz jest na bieżąco inwestowany.

Model estońskiego CIT-u to najnowocześniejszy i najbardziej wspierający rozwój firmy sposób opodatkowania biznesu, który jest znany na całym świecie dzięki niesamowitym efektom, jakie osiągnął w estońskiej gospodarce. Kancelaria Doradztwa Podatkowego Omnibus Barbara Marciniak-Marecka oferuje swoim klientom fachową pomoc m.in. w zakresie rozliczania estońskiego CIT-u.

Estoński CIT – wady i zalety

Korzystanie z estońskiego modelu CIT niesie za sobą wiele korzyści. Przedsiębiorcy, którzy przeszli na ten system, nie są zmuszeni do prowadzenia rachunkowości podatkowej, ustalania podatkowych kosztów uzyskania przychodów, a także obliczana odpisów amortyzacyjnych. Właściciel firmy ma pełną kontrolę nad czasem, w którym wystąpi obowiązek uregulowania podatku, co umożliwia ciągłe inwestowanie i rozwój przedsiębiorstwa. Dodatkowo ostateczny procent opodatkowania jest niższy niż w przypadku klasycznego modelu. Wady estońskiego CIT-u to m.in. konieczność ciągłego inwestowania zysków generowanych przez działalność, brak możliwości korzystania z niektórych ulg podatkowych oraz odliczania darowizn. Estoński CIT oprócz kwoty klasycznej dywidendy, obejmuje także wiele innych rodzajów dochodów, w tym także tzw. ukryte zyski, które są często pomijane przez przedsiębiorców.

Opracowanie:

Omnibus Biuro rachunkowe Kancelaria doradztwa podatkowego Barbara Marciniak-Marecka

Szczecin , marsz. Józefa Piłsudskiego 37 lok. 4a

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas