Materiał Partnera Usprawnij swoją pracę z czytnikiem kodów kreskowych - KDF Barbara Kujawiak

Usprawnij swoją pracę z czytnikiem kodów kreskowych - KDF Barbara Kujawiak

Kody kreskowe to najbardziej popularne rozwiązanie, aby zautomatyzować identyfikację produktów. Swoje zastosowanie ma zarówno w handlu, jak i logistyce. Do sprawnej pracy z kodami kreskowymi niezbędne są czytniki, które zapewnia firma KDF Barbara Kujawiak. W ofercie znaleźć można skanery bezprzewodowe, ręczne, a też stacjonarne. Jak wybrać odpowiedni czytnik kodów?

Zastosowanie kodów kreskowych

Kody kreskowe ułatwiają śledzenie i zarządzanie towarami. Wykorzystują do tego informacje wprowadzone do bazy danych. Zazwyczaj są to:

  • miejsce produkcji, które oznaczają dwie lub trzy pierwsze cyfry kodu,

  • indywidualny numer producenta, oznaczony przy pomocy od czterech do siedmiu cyfr,

  • produkt, oddzielny dla każdego towaru.

Jednak zanim w firmie rozpocznie się stosowanie kodów kreskowych, należy zadbać o odpowiednie oprogramowanie. Zapewnia je przedsiębiorstwo KDF Barbara Kujawiak. Szczególnie ważne są czytniki kodów kreskowych. Za ich pomocą można odkodować zapisane dane, a następnie przesłać je do komputera. Na rynku dostępne są różne rodzaje skanerów, które znajdują odmienne zastosowanie.

Rodzaje czytników kodów kreskowych

Odczytywanie kodów kresowych, obserwowane z boku, wydaje się być łatwym i przyjemnym procesem. Umożliwiają przede wszystkim szybką i automatyczną identyfikację produktów na każdym etapie sprzedaży, a także logistyki. Czytniki kodów kreskowych mogą być zarówno stacjonarne, jak i ręczne. Te drugie są wyjątkowo wygodne. Brak przewodu usprawnia pracę i pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Urządzenia te świetnie odczytują kody pod różnym kątem i nawet w znacznej odległości. Wybór urządzenia zależy głównie od specyfiki przedsiębiorstwa, w którym ma być zastosowane. Duże znaczenie ma także rodzaj kodów kreskowych, które będą skanowane. Jedno jest pewne, dobrze dobrane czytniki wpływają na efektywność pracy i pozwalają na optymalizację kosztów. Warto wprowadzić to rozwiązanie do własnego biznesu i w pełni wykorzystać jego możliwości.

Opracowanie:

KDF Kasy fiskalne, drukarki fiskalne

Poznań , Różana 22

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas