Artykuł sponsorowany Prowadzenie ksiąg rachunkowych – jak wybrać dobrego księgowego?

Prowadzenie ksiąg rachunkowych – jak wybrać dobrego księgowego?

Część przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie swojej rachunkowości na zasadzie zlecenia usługi specjalistycznej firmie zewnętrznej. To dobre rozwiązanie, dające lepsze efekty o samodzielnej księgowości, jednak wybór dobrego księgowego powinien być przemyślany. Czy zatem istnieją przesłanki, które pozwalają na wybór idealnego biura do prowadzenia spraw księgowych firmy?

Podstawowym kryterium wyboru jest zaufanie wobec firmy księgowej oraz ludzi tam pracujących. Powierzane im informacje nie mogą wyjść na zewnątrz oraz nie może się o nich dowiedzieć konkurencja. Warto zrobić rozeznanie, gdzie inni przedsiębiorcy prowadzą swoje księgi, jaka jest opinia firmy w społeczeństwie.

Liczy się też rzetelność i profesjonalizm w prowadzonych usługach

Tutaj nie można pozwolić sobie na błędy, które mogą często decydować o być albo nie być dla firmy i możliwości generowania zysków. Także wskazane jest wieloletnie doświadczenie kadry kierowniczej i wieloletnia obecność na rynku usług księgowych. Uczenie się bowiem na żywym organizmie spółki jest mocno niewskazane.

Warto, aby wskazana firma prowadziła jak najszerszy zakres usług. Szerokie spektrum działania to stabilna pozycja firmy w przypadku wszelkich kontroli z urzędu. Przykładem takiej firmy jest Kancelaria Doradztwa Podatkowego Barbara Magierek.

Godna zaufania firma świadcząca usługi prowadzenia księgowości na zewnątrz weźmie na siebie odpowiedzialność zarówno za poprawność rozliczeń księgowo-podatkowych, przebieg wspomnianych kontroli urzędowych, ale również profesjonalnie zajmie się (poza kompleksowym prowadzeniem spraw finansowo-księgowo-kadrowych) usługami:

  • Sporządzanie biznes planów:

-w celu uzyskania kredytów bankowych

-w celu otrzymania zezwolenia na działalność w specjalnych strefach ekonomicznych

  • Prowadzenie:

-podatkowej księgi przychodów i rozchodów

-ksiąg handlowych (pełna księgowość)

-ewidencji przychodów (ryczałt)

-rejestrów zakupu i sprzedaży VAT

-innych ewidencji

  • Obsługi spraw pracowniczych:

-sporządzanie list płac

-prowadzenia kart przychodów pracowników

  • Sporządzanie wszelkich deklaracji podatkowych
  • Prowadzenie dokumentacji ZUS:

-sporządzanie i przesyłanie deklaracji i raportów rozliczeniowych

-sporządzanie i przesyłanie dokumentów zgłoszeniowych

-przesyłanie dokumentów do ZUS drogą przekazu elektronicznego

  • Reprezentacja podatników przed organami skarbowymi oraz w zakresie sądowej kontroli decyzji administracyjnych w sprawach podatkowych:

-sporządzanie odwołań do izb skarbowych

-sporządzanie skarg do WSA i NSA.

Decydując się na określoną firmę outsourcingową, warto zwrócić uwagę na częstotliwość i tematykę szkoleń, jakim poddaje swoich pracowników Aktywne doszkalanie się firmy usługowej z zakresu obsługiwanej księgowości, spraw podatkowych i kadrowych to bezpieczeństwo rozliczeń twojej firmy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas