Artykuł sponsorowany Optymalizuj podatki od prowadzonej działalności gospodarczej

Optymalizuj podatki od prowadzonej działalności gospodarczej

Szybki rozwój firmy, nie zależy dzisiaj tylko od dużych zasobów finansowych, czy innowacyjnych usług/produktów, a także od działań marketingowych. Bardzo ważne jest także odpowiednie zarządzanie, również w dziedzinie księgowości. To dlatego różnego rodzaju małe, średnie i duże przedsiębiorstwa – np. spółki z o.o. – powierzają obsługę rachunkową oraz kadrowo-płacową, szeroko wyspecjalizowanym specjalistom. Najlepszych z nich można uznać za uprawnionych doradców podatkowych, którzy są w stanie przeprowadzić dla podmiotów gospodarczych korzystne optymalizacje!

Optymalizacje podatkowa a wykorzystanie luki prawnej

Zanim dowiesz się, jakie są przykłady optymalizacji podatkowych, powinieneś wiedzieć, że są to rozwiązania w 100% legalne prawnie i rekomendowane przez organy skarbowe oraz administracyjne. Są to zatem specjalne narzędzia oraz ulgi dla przedsiębiorców, z których mogą korzystać różne podmioty. Nie należy zatem mylić optymalizacji podatkowych, z tzw. lukami prawnymi, czyli takim wykorzystaniem „dziur” w przepisach i ustawach, aby zapłacić skarbówce niższe zobowiązania roczne itd. Oczywiście rozwiązanie to nie jest nielegalne, ale może narazić firmę na liczne kontrole i nieprzychylność instytucji państwowych. Zawsze zatem poszukiwaniem rozwiązań związanych z optymalizacjami budżetowymi Twojej firmy, powinni zajmować się wyspecjalizowani doradcy podatkowi. Takich znajdziesz między innymi w renomowanym i działających od ponad dwudziestu lat Biurze Obrachunkowym Wn-Ma s.c., które prowadzą eksperci Przemysław Lichołap i Zdzisława Lichołap w Dąbrowej Górniczej.



Najczęściej stosowanie narzędzia optymalizacji podatkowych

Do najczęściej wykorzystywanych działań w zakresie optymalizacji podatkowych, zalicza się jednorazowe amortyzacje, rozliczanie strat podatkowych, wybór uproszczonych zaliczek na podatek dochodowy, rozliczanie kwartalne z tytułu podatku dochodowego i podatku VAT, wykorzystywanie kredytów podatkowych, czy też rozwiązań zwanych ulgą za złe długi. Popularnym sposobem obniżania kosztów utrzymania przedsiębiorstwa, jeśli chodzi o rozliczenia z fiskusem, są także: zatrudnianie pracowników na umowę zlecenie, inwestowanie w leasingi operacyjne zamiast w kredyty bankowe, czy też wybór na ustrój rachunkowy – jeśli forma prawna firmy na to pozwala – księgowość na zasadach uproszczonych: księgi przychodów i rozchodów, ryczałt ewidencjonowany, karty podatkowe!

Warto wiedzieć! Optymalizacje podatkowe to również złożone procesy, dotyczące rozwoju firm. Np. internacjonalizując przedsiębiorstwo, najlepiej tworzyć zagraniczne spółki holdingowe, czy też podatkowe grupy kapitałowe. Coraz większa ilość dużych podmiotów gospodarczych, wybiera korzystną opcję tworzenia spółek europejskich, działając w specjalnych strefach ekonomicznych. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas