Artykuł sponsorowany Na jakich powierzchniach można używać szorowarek?

Na jakich powierzchniach można używać szorowarek?

Szorowarka do podłóg to niezbędny element wyposażenia każdej firmy sprzątającej. Chociaż szorowarki często porównuje się z automatami do mycia posadzek, są to dwa zupełnie różne urządzenia o odmiennym przeznaczeniu. Automaty świetnie sprawdzają się podczas standardowych prac porządkowych w obiektach wielkopowierzchniowych. Natomiast nieduże i zwinne szorowarki to maszyny do zadań specjalnych.

Co to jest szorowarka do podłóg?

Przeznaczenia szorowarki można bez trudu się domyślić. Maszyny sprzątające tego typu używane są przede wszystkim do szorowania mocno zabrudzonych powierzchni. Elementem roboczym szorowarki jest okrągła szczotka z twardego włosia, którą w większości modeli można wymieniać na pad polerski. Podczas pracy głowica szorowarki obraca się z bardzo dużą prędkością, dzięki czemu jest w stanie usuwać nawet uciążliwe zabrudzenia bez użycia detergentu.

Możliwość pracy „na sucho” to kolejna kwestia, która odróżnia szorowarki od automatów do mycia posadzek. I chociaż rzeczywiście, standardowe szorowarki nie mają zbiornika na wodę ani zbieraczki, nowsze maszyny sprzątające z tej kategorii produktowej mogą zaskoczyć. Za przykład niech posłuży szorowarka TASKI Ergodisc Duo z oferty BKF Warszawa, którą można doposażyć m.in. w pojemnik na wodę, elektryczny spryskiwacz oraz urządzenie ssące. Dobór odpowiednich akcesoriów umożliwia wykorzystanie szorowarki na rozmaite sposoby, w tym również do czyszczenia natryskowego.

Jakie podłogi można czyścić szorowarką?

Niemal wszystkie, chociaż to znowu zależy od modelu szorowarki, a przede wszystkim od rodzaju szczotki lub pada. Najmocniejsze maszyny szorujące można wykorzystać nawet do zdejmowania starych wypraw polimerowych, froterowania posadzek zarówno twardych, jak i elastycznych oraz krystalizacji posadzek z marmuru i innych nawierzchni pochodzenia wapiennego. Wszystkie te prace można wykonać np. z wykorzystaniem szorowarki BKF Roto 200, która nadaje się również do wygładzania betonu oraz szlifowania parkietów.

Jak widać, szorowarki mogą być używane na powierzchniach z rozmaitych materiałów – od drewna i kamienia naturalnego, przez beton, po twarde i elastyczne nawierzchnie polimerowe (PVC, żywice). Niektóre z nich nadają się również do prania wykładzin – tu za przykład może posłużyć maszyna TASKI Ergodisc 165. Co ważne, niewielkie rozmiary i ciężar umożliwia stosowanie szorowarek w trudno dostępnych miejscach, np. na schodach. Wszechstronność w połączeniu z kompaktowymi wymiarami sprawia, że są to niezastąpione maszyny sprzątające.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas