Materiał Partnera Na czym polega obsługa celno-spedycyjna?

Na czym polega obsługa celno-spedycyjna?

Wiele firm decyduje się na eksport swoich produktów za granicę. W dwudziestym pierwszym wieku taka praktyka już nikogo nie dziwi. Są bowiem państwa, które - wbrew powszechnej opinii - bardzo sobie cenią nasze towary. Przed podjęciem decyzji o międzynarodowym handlu trzeba najpierw znaleźć odpowiednią firmę, która zajmie się wszystkimi czynnościami od strony logistyki.

Transport międzynarodowy - czy firma spedycyjna jest potrzebna?

Nawet jeśli przedsiębiorstwo chce wysłać swoje towary do kraju w obrębie Unii Europejskiej, nie ma pewności, czy ładunek nie zostanie zatrzymany na granicy i odesłany. Tutaj w grę wchodzą nie tylko regulacje prawne naszego państwa, ale również tego, do którego wysyłane są produkty. Można samemu zorganizować transport międzynarodowy. Niektórzy ludzie decydują się na to, aby po prostu zaoszczędzić. Może się jednak okazać, że nie tylko nie zaoszczędzą, a nawet stracą cały towar, który zostanie zniszczony na granicy. Dlatego na czymś takim nie warto oszczędzać. Należy zgłosić się do profesjonalnej placówki, zajmującej się transportem międzynarodowym. Firma Net-Cargo zajmuje się transportem lądowym, morskim i lotniczym, a do tego jest również agencją celną. Podczas korzystania z jej usług nie trzeba martwić się o to, że podczas transportu naszego towaru wystąpią jakieś komplikacje.

Na czym polega obsługa celno-spedycyjna?

Spedycja polega na zorganizowaniu przewozu towaru. Kiedy decydujemy się skorzystać z oferty firmy świadczącej usługi celne i spedycyjne, takiej jak Net-Cargo, nie musimy się martwić o problemy z celnikami czy posiadanie odpowiednich dokumentów. W takiej sytuacji to przedsiębiorstwo będzie nas reprezentowało w konkretnym Urzędzie Celnym. Ale to nie wszystko. W skład takiej obsługi wchodzi także kompleksowa obsługa magazynowa oraz celna w składzie przesyłek. Pracownicy i agenci celni nie tylko dopilnują, aby transport nie zaginął, ale również zadbają o stan przewożonych towarów.

Oprócz oczywistych usług, przedsiębiorstwo spedycyjne ma również obowiązek udzielić nam konkretnych informacji na temat przebiegu transportu. Co więcej, niektóre firmy prowadzą także doradztwo celne i handlowe oraz gwarantują obecność swoich pracowników podczas rewizji celnej, która może mieć miejsce w czasie tranzytu. Niektóre firmy wykonują odprawy celne w uproszczonej procedurze. Dzięki temu oszczędzimy nie tylko na czasie, ale również na pieniądzach. Może się wydawać, że skorzystanie z usług tego typu przedsiębiorstwa będzie niezwykle drogie - za profesjonalizm trzeba płacić. Jest to jednak często bardzo mylne myślenie.

Zarówno transport lądowy, jak i morski czy lotniczy wymagają podjęcia innych kroków. Firmy zajmujące się świadczeniem usług spedycyjnych starają się tworzyć indywidualne rozwiązania, dostosowane do wymagań każdego klienta. Net-Cargo jest przedsiębiorstwem, które przeprowadzi towar przez każdy etap, wykorzystując jak najbardziej optymalne rozwiązania logistyczne.

Podziel się