Artykuł sponsorowany Kserowanie w praktyce. Jak to działa?

Kserowanie w praktyce. Jak to działa?

Kserokopiarka to urządzenie, które pozwala na skopiowanie niemal każdego dokumentu oraz obrazu. W praktyce używa się jej w biurach, domach oraz instytucjach użytku publicznego. Korzystanie z tego sprzętu jest proste i polega na umieszczeniu kopiowanego dokumentu na jego powierzchni oraz wybraniu odpowiedniego przycisku. Następnie powielony dokument jest wysuwany przez obecny w kserokopiarce podajnik. Jak dokładnie działa xero?

Mechanizm działania kserokopiarki w pigułce

Kserokopiarka ma wbudowany skaner, który przetwarza umieszczony w niej obraz papierowy w formę cyfrową. Następnie przeskanowany dokument jest podawany do modułu drukującego. Nowo powstały obraz na papierze jest efektem procesu zwanego elektrografią.

Aby przedstawić to zjawisko w bardziej obrazowy sposób, należy zacząć od tego, że w pierwszej kolejności bęben kserokopiarki jest elektryzowany przy użyciu elektrody. Następny etap to naświetlanie umieszczonej w urządzeniu kartki przy pomocy przesuwającego się nad papierem naelektryzowanego bębna.

Tak przeskanowany dokument może zostać naniesiony na nowy arkusz. W tym celu następuje emisja tonera na bęben. W końcowym etapie kserowania skopiowany obraz jest utrwalany w wyniku transportu pomiędzy bardzo rozgrzanymi wałkami. Liczba kopii zależy od wyboru konkretnego użytkownika poprzez ustawienie parametrów na wyświetlaczu.

W celu zakupienia praktycznej i wydajne kserokopiarki warto skontaktować się z firmą POL-DRUK s.c. z Bielsko-Białej.

Czy można kserować kartki o każdym rozmiarze?

Istnieje mnóstwo rodzajów kserokopiarek, które umożliwiają powielanie dokumentów o zróżnicowanych wymiarach. W praktyce są to najczęściej wymiary oznaczane jako A6, A5, A4, A3, A2, A1 i A0. Metodą kserowania można kopiować nie tylko standardowe kartki papieru, lecz także duże plakaty, projekty inżynierskie, wielkie mapy oraz inne obrazy.

Co ciekawe, xero używane jest również do kopiowania obrazów na foliach, piankach, kalkach, płytach PCV oraz różnego rodzaju papierach błyszczących.

Historia kserokopiarek i ciekawostki

Na początek warto wspomnieć, że słowo kseros oznacza w języku greckim suchy. Ma to ścisły związek z procesem kserowania, który nie wymaga użycia żadnych cieczy ani kąpieli chemicznych potrzebnych do sporządzania zwykłych fotografii w przeszłości.

Pierwszą udaną kopię papierowego dokumentu wykonał Chester Carlson w dniu 22 października 1938 roku. Skserowany dokument miał jedynie napis brzmiący „10.22.38 Astoria”. Polskie kserokopiarki pojawiły się w latach sześćdziesiątych XX wieku.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas