Materiał Partnera Kasetony reklamowe jako skuteczne nośniki reklamy zewnętrznej

Kasetony reklamowe jako skuteczne nośniki reklamy zewnętrznej

Reklama zewnętrzna jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form promowania przedsiębiorstw, ich produktów oraz usług. Wśród wielu jej nośników, takich jak billboardy, plakaty czy ulotki rozdawane na ulicach miast wyróżnić można także nowoczesne kasetony reklamowe, które najczęściej montowane są na elewacjach budynków. Czy są one jednak skutecznym sposobem na reklamę firmy? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Czy warto stosować reklamy zewnętrzne?

Marketing zewnętrzny to jeden z nierozłącznych elementów prowadzenia każdej firmy, zwłaszcza w XXI wieku. Głównym celem reklamy zewnętrznej jest przede wszystkim dotarcie do szerokiego grona odbiorców poza ich domami. Dlatego też najczęściej spotkać ją można przy ruchliwych ulicach, deptakach czy też we wnętrzach budynków publicznych.

Dzięki temu, że tego typu reklamy obecne są w przestrzeniach publicznych przez dłuższy czas, długofalowo oddziaływają one na odbiorców, a tym samym: 

  • zwiększają rozpoznawalność firmy stosującej tego typu marketing, 
  • docierają podprogowo do osób świadomie unikających przekazów marketingowych,
  • stale wpływają na potencjalnych klientów w trakcie wykonywania przez nich codziennych czynności. 

Nie można także zaprzeczyć, że nośniki reklamy zewnętrznej są stałym elementem krajobrazu każdego miasta, wpływającym na jego estetykę. Dlatego też współcześnie coraz częściej klasyczne billboardy, plakaty czy afisze zastępowane są o wiele bardziej przyjaznymi dla przestrzeni publicznej stripami, czyli kasetonami reklamowymi, umieszczanymi np. na elewacjach budynków lub nad wejściami do punktów handlowych. 

Wobec tego kasetony reklamowe, jako forma reklamy zewnętrznej, podświetlanej wciąż przyciągają uwagę odbiorców, spełniając swoje zadanie, przy czym prezentują się estetycznie, co jest ich największą zaletą. 

Rodzaje i zastosowanie kasetonów reklamowych

Jak każdy inny nośnik reklamy zewnętrznej, także kasetony reklamowe mogą występować w kilku rodzajach. Wykonywane są one w formie prostokątów, ale mogą także przyjmować kształty okręgów, a nawet pylonów wolnostojących. Najczęściej wyróżnia się natomiast ich podział ze względu na materiał, z jakiego są one wykonywane. 

Kasetony reklamowe z dibondu

Kasetony z dibondu, czyli materiału składającego się z kilku warstw aluminium osadzonych na trzpieniu z tworzywa sztucznego, to nośniki reklamy zewnętrznej o niezwykle trwałej konstrukcji, odpornej na korozję i czynniki atmosferyczne. Oferowane są one w wariantach jedno i dwustronnych, a także typu flat. 

Kasetony aluminiowe

Ten rodzaj kasetonów, ze względu na łatwość obróbki materiału, z jakiego są one wykonywane, polecany jest w szczególności do montażu w trudno dostępnych miejscach. Kasetony z aluminium, podobnie jak te z dibondu cechują się również dużą odpornością na czynniki niszczące, przez co są bardzo trwałym nośnikiem reklamy zewnętrznej.

Kasetony reklamowe tekstylne

Ostatnim z rodzajów kasetonów reklamowych są modele wykonywane z materiałów tekstylnych. Przeznaczone są one głównie do zastosowania wewnętrznego, w budynkach użyteczności publicznej. Mogą przybierać formę podświetlaną, jak i także klasyczną prezentującą wyłącznie wybrane treści reklamowe. 

Jak działają kasetony reklamowe?

Kasetony reklamowe wyróżniają się spośród innych nośników reklamy zewnętrznej przede wszystkim zastosowanym w nich podświetleniem.

O możliwościach konfiguracji tych elementów reklamowych opowiedział nam specjalista z firmy YOOBOX, która oferuje kasetony świetlne: Kasetony LED, jak sama nazwa wskazuje, posiadają wbudowane diody LED, które odpowiadają za podświetlenie umieszczonych na nich napisów. Dzięki temu są one energooszczędnym rozwiązaniem nienarażającym ich użytkowników na duże koszta związane z pobieraną energią elektryczną. 10 diod LED o mocy 17 W zużywa bowiem w ciągu 24 godzin zaledwie 0,41 kWh prądu. Dodatkowo w zależności od wielkości kasetonu ilość diod może być różna, co pozwala uzyskać zindywidualizowany efekt. Warto także wspomnieć, że kasetony reklamowe mogą być wykonywane w różnorodnych kolorach z palety RAL i nie tylko, dzięki temu ich dopasowanie do wizualnej identyfikacji marki i kolorów firmowych nie stanowi żadnego problemu. 

Podsumowując, kasetony reklamowe to nośniki reklamy zewnętrznej, które prezentują się estetycznie w przestrzeniach publicznych, przyciągając jednocześnie uwagę przechodniów i budując tym samym wśród nich świadomość danej marki.

Podziel się