Materiał Partnera Jakie usługi znajdziesz w ofercie biura księgowego?

Jakie usługi znajdziesz w ofercie biura księgowego?

Oferta biura rachunkowego jest szeroka i obejmuje co najmniej kilkanaście usług. Nie każdy ma świadomość, w czym pomoże wykwalifikowana księgowa oraz w jakich sytuacjach powinien się do niej zwrócić. W tym artykule postaramy się rozwiązać wątpliwości i przedstawić szczegółową ofertę biura księgowego, uwzględniając dział kadr i płac, sprawy podatkowe oraz rozliczeniowe.

Co znajduje się w ofercie biura rachunkowego?

Oferta biura rachunkowego może się nieco różnić, w zależności od konkretnej firmy. Jednak jest kilkanaście podstawowych usług, które powinny świadczyć wszystkie, wykwalifikowane biura, oto one:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych
  • prowadzenie ewidencji ryczałtu,
  • prowadzenie kartotek pracowniczych oraz akt osobowych,
  • doradztwo w zakresie spraw księgowych i podatkowych,
  • prowadzenie KPiR (podatkowej księgi przychodów i rozchodów),
  • prowadzenie rocznych rozliczeń podatkowych,
  • przygotowywanie całościowej dokumentacji dla ZUS,
  • wydawanie ekspertyz i opinii ekonomiczno-finansowych,
  • dokonywanie przeglądów ksiąg rachunkowych i podatkowych,
  • sporządzanie biznes planu wraz z polityką rachunkowości wraz z zakładowym planem kont.

Jednym z godnych polecenia biur księgowych jest Optimum s.c. Firma oprócz świadczenia usług księgowych, zajmuje się świadczeniem porad w zakresie prawa ekonomicznego oraz podatkowego. Początki jej działalności sięgają już 2003 roku, co daje wieloletnie doświadczenie w branży rachunkowej!


Czy warto korzystać z usług biura księgowego?

Jeżeli planujesz założyć firmę lub też prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i zastanawiasz się nad zleceniem spraw księgowych zewnętrznej firmie, nie powinieneś się wahać! Jest to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy. W końcu zatrudnienie osobnego pracownika, na stanowisku księgowego generuje znacznie wyższe koszty. Poza tym renomowane biuro rachunkowe posiada polisę OC, dzięki której Ty nie odpowiadasz za żadne błędy powstałe w trakcie wykonywanych rozliczeń.

Z usług biura księgowego możesz skorzystać jeszcze przed rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to nawet wskazane! Dlaczego? Otóż powodem jest możliwość uzyskania porady z zakresu prawa podatkowego, dzięki której będziesz mógł rozsądnie wybrać odpowiednią formę opodatkowania swojej działalności, a także otrzymasz cenne wskazówki, które pomogą Ci zarejestrować firmę, czy też złożyć odpowiednie wnioski do Centralnej Ewidencji i Informacji o działalności gospodarczej.

Opracowanie:

Podziel się