Materiał Partnera Jakie usługi świadczy biuro rachunkowe?

Jakie usługi świadczy biuro rachunkowe?

Korzystanie z pracy biura rachunkowego sprawdza się zarówno w przypadku najmniejszych firm, jak i dużych przedsiębiorstw. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet, wśród których prym wiodą spore oszczędności. Jakie usługi może dla nas świadczyć zewnętrzne biuro rachunkowe? Czego możemy oczekiwać? W jakich obszarach otrzymamy wsparcie związane z usługami rachunkowymi dzięki outsourcingowi spraw księgowych?

Zewnętrzne biuro rachunkowe

Korzystanie z usług zewnętrznego biura rachunkowego może pozwolić na aż 25-50 % oszczędności w stosunku do zatrudnienia księgowego na etacie. Nie musimy płacić pełnej pensji, składek, organizować szkoleń. Nie ponosimy kosztów organizacji pomieszczenia, kupowania sprzętu oraz oprogramowania do księgowania. W dodatku – jeśli rozważnie wybierzemy zewnętrzne biuro rachunkowe – możemy liczyć na zwrot pieniędzy z popełnionych przez księgowych błędów z ich OC, co raczej nie zdarza się w prywatnych firmach. Oszczędności jest wiele, a jeśli różnica w cenie i całkowitych kosztach zatrudnienia wynosi minimum 25% nie ma co dłużej się zastanawiać nad outsourcingiem. Jakie usługi możemy przenieść poza firmę?

Prowadzenie księgowości

Pakiet usług zależy od biura rachunkowego. Najlepiej zdecydować się na kompleksową ofertę związaną z księgowością i kadrami. Najlepsze tego typu firmy, takie jak Biuro rachunkowe Katarzyny Szmidt z Kujawsko-pomorskiego są w stanie prowadzić księgowość przedsiębiorstwa niezależnie od sposobu rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Jest to więc prowadzenie ksiąg rozchodów i przychodów, ewidencji VAT i ewidencji ryczałtowej. Oprócz tego możemy uzyskać także wsparcie – jednorazowe lub stałe – w sporządzaniu deklaracji podatkowych i sprawozdań księgowych.

Pomoc w zakładaniu firmy

Początkujący przedsiębiorstwa swoje kroki powinien skierować do biura rachunkowego. Otrzyma tam wszystkie niezbędne informacji dotyczące formalności związanych z zakładaniem przedsiębiorstwa. Dowie się, gdzie trzeba się udać, jakie wnioski wypełnić oraz czego dopilnować, aby uniknąć problemów. Księgowa porozmawia też z taką osobą i ustali, jaki sposób rozliczania będzie najkorzystniejszy dla danego profilu działalności.

Sprawy kadrowe

Biura rachunkowe zajmują się też prowadzeniem spraw kadrowych. Możemy liczyć w nich na sporządzanie listy płac i deklaracji ZUS. Wsparcie, jakie uzyskamy będzie wynikiem znajomości prawa pracy i rachunkowości – trudno znaleźć specjalistę z działu kadr, który posiada tak kompleksową wiedzę w tym temacie.

Pogotowie rachunkowe

Rzadko się o tym wspomina, ale biuro rachunkowe może też pełnić rolę swoistego pogotowia od spraw księgowych. Możemy w nim liczyć nie tylko na sporządzenie opinii i odwołań związanych ze sprawami podatkowymi. Dobra księgowa pomoże wyprowadzić firmę z zaległości podatkowych. Sprawdzi wcześniejsze zeznania oraz historię finansową firmy i pomoże jak najkorzystniej wyprowadzić firmę z kryzysu związanego z popełnionymi wcześniej błędami w rachunkowości.

Opracowanie:

Katarzyna Szmidt Biuro rachunkowe

Grębocin , Toruńska 17

Podziel się