Materiał Partnera Jakie są zalety mebli gastronomicznych ze stali nierdzewnej?

Jakie są zalety mebli gastronomicznych ze stali nierdzewnej?

Jeśli chodzi o meble gastronomiczne, to w tej materii niekwestionowanie króluje stal nierdzewna i nie bez powodu, ponieważ ten materiał posiada szereg istotnych dla branży gastronomicznej  zalet, z którymi zapoznanymi się w poniższym artykule. Dowiedzmy się więc, dlaczego warto postawić na meble gastronomiczne właśnie ze stali nierdzewnej.

Wysoka odporność

Meble gastronomiczne z uwagi na swoje zastosowanie muszą być odporne na działanie kwasów, substancji organicznych oraz innych substancji zawartych w produktach spożywczych takich jak między innymi cytrusy, soki, sól itp., które używane są w kuchni w lokalu gastronomicznym podczas gotowania. Takie meble muszą być także wytrzymałe na parę, wysokie temperatury i inne czynniki zewnętrzne, a stal spełnia nierdzewna w pełni spełnia te wymogi. Jak sama nazwa wskazuje, ten typ stali nie koroduje także w zetknięciu z wodą, co jest bardzo istotne w kuchni. Dodatkowo meble te są także długotrwałe pomimo wysokiej eksploatacji, na którą są one zazwyczaj narażone podczas codziennej i wielogodzinnej pracy kucharzy i kelnerów.

Higiena pracy

Meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej są także bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości, a dodatkowo odporne na tworzenie się warstwy bakterii, a to niezwykle ważne, bowiem odpowiedni poziom higieny w kuchni to z oczywistych względów podstawa. W końcu przygotowuje się tam posiłki.

Wysokie walory estetyczne

Stal nierdzewna dzięki swojej srebrzystej barwie oraz lśniącemu połyskowi prezentuje się także bardzo estetycznie, schludnie i elegancko.

Funkcjonalność i możliwość recyklingu

Meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej są także dostępne w wielu funkcjonalnych wersjach – np. z półkami, regałami, zlewami, lodówką, zmywarką, rozdrabniarką i innymi udogodnieniami przydatnymi podczas pracy w kuchni. Istnieje także możliwość recyklingu owych mebli, więc są one przyjazne środowisku naturalnemu.

Gdzie można zakupić wysokiej jakości, niezawodne meble gastronomiczne wykonane ze stali nierdzewnej?

Jeśli planują Państwo zakup tego typu mebli, to polecamy zgłosić się do sprawdzonej firmy Craft Steel specjalizującej się w ich produkcji. Oferta tej firmy jest bardzo bogata, więc na pewno znajdą tam Państwo coś dla siebie. Jest ona także skierowana zarówno do klientów indywidualnych jak i firm, a zasięg działania Craft Steel obejmuje całą Polskę. Ponadto, wykwalifikowani pracownicy tej firmy posłużą Wam fachowym doradztwem w zakresie oferowanych produktów. Serdecznie zapraszamy.

Opracowanie:

Craft steel Mateusz Osadnik

Lubockie , Wieczorka 4C

Podziel się