Materiał Partnera Jakie korzyści można czerpać z posiadania pieczątki?

Jakie korzyści można czerpać z posiadania pieczątki?

Pieczątka to konkretny znak rozpoznawczy osoby fizycznej albo prawnej, który stawiamy za pomocą stempla. Dzięki niemu, jesteśmy bardziej wiarygodni, a dokumenty nabywają moc prawną. W polskim prawie nie znajdziemy obowiązku posiadania pieczątki przez przedsiębiorstwo, ale określone zostały warunki jej posiadania oraz użytkowania przez organy państwowe. Wyróżniamy pieczątkę firmową oraz imienną. Ta druga przydaje się do identyfikacji danej osoby. 

Zalety posiadania pieczątki

Kiedy posiadamy pieczątkę, oszczędzamy nasz cenny czas, ponieważ nie jesteśmy zmuszeni do wypełniania mnóstwa dokumentów własnym podpisem – wystarczy jedynie stempel. Pieczątka to bardzo wygodne, a czasem nawet niezbędne, urządzenie w czasie kontaktu z naszymi klientami, ZUS-em lub bankami.

Pieczątka zdecydowanie wpływa na zwiększenie wiarygodności firmy. Dzięki działalność jest postrzegana jako rzetelna i godna zaufania. Często takie instytucje jak np. banki proszą o uwiarygodnienie firmy, zwłaszcza, jeśli zawiesiła ona działalność na kilka lat. 

Zazwyczaj zapominamy, że pieczątka może być również świetną reklamą. Swój znak przybijamy na bardzo wielu dokumentach, takich jak faktury, przelewy bankowe. Dlatego potencjalni klienci mogą zobaczyć naszą pieczątkę, przy okazji zapamiętując nasze dane. Mając to na uwadze, warto umieścić na stemplu także logo lub adres e-mail.

Czym jest pieczątka flashowa?

Pieczątka flaszowa składa się ze światłoczułej, mikroporowatej gumki, trafiającej do maszyny błyskowej, w której następnie odbijają się znaki na odbiciu stempla. Samo naświetlanie gumki trwa jedynie kilka, kilkanaście minut.

Dzięki technologii błyskowej, pieczątki są szczególnie wyraźne, precyzyjne. Nośnik ma wysoką rozdzielczość, i dlatego na stemplach można umieszczać nawet maleńkie elementy, nie martwiąc się o ich widoczność po odbiciu na papierze.

W przypadku złożonej grafiki, precyzja pieczątek flashowych ma bardzo duże znaczenie. Taką technikę docenią te osoby, które chciałyby ująć np. doskonałej jakości logo firmowe na swoich pieczątkach.

Pieczątki, które zostały wykonane w technologii flash charakteryzują się szczególną wytrzymałością oraz wydajnością. Tuszu w automacie wystarczy na bardzo długo – można wykonać nawet pięćdziesiąt tysięcy odbić, co jest oczywiście zależne od wielkości powierzchni odbicia. Kiedy tusz już się skończy, można dalej użytkować pieczątki i w żadnym wypadku nie należy się ich pozbywać. W momencie zakończenia tuszu wystarczy wymienić poduszkę tuszującą na nową. Jest to bardzo prosta czynność, trwająca zaledwie moment.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na posiadanie pieczątki, warto poszukać miejsca, które zapewni nam najbardziej profesjonalną. Dobrym pomysłem będzie zwrócenie się do firmy Łukasz Kapera Print-graf.pl, z siedzibą w Skawinie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas