Artykuł sponsorowany Jak bezpiecznie prowadzić działalność na Ukrainie?

Jak bezpiecznie prowadzić działalność na Ukrainie?

Wielu przedsiębiorców rozszerza swoją działalność, uwzględniając zagranicznych kontrahentów. Naturalnym kierunkiem jest sąsiadująca z Polską od strony wschodniej Ukraina, gdzie możliwe jest nawiązanie wielu interesujących relacji biznesowych. Należy jednak pamiętać o dostosowaniu się do panujących w tym kraju przepisów. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy prowadzeniu działalności na Ukrainie?

Polska firma działająca na rynku ukraińskim

Nieustannie poszerzający się i otwarty na wiele produktów oraz usług rynek ukraiński jest celem wielu polskich przedsiębiorców. Starają się oni uwzględniać w swojej ofercie naszych wschodnich sąsiadów, co jednak może być niełatwym zadaniem. Przede wszystkim przed wprowadzeniem konkretnego towaru do obrotu trzeba przeprowadzić analizę opłacalności takiego działania. Zajmie się tym biuro Progress Holding Sp. z o.o., które od wielu lat współpracuje z wieloma przedsiębiorcami zarówno z Polski, jak i Ukrainy.

Specjaliści zadbają również o sprawy księgowe. W praktyce oznacza to kwestie związane z wystawianiem faktur VAT dla ukraińskich kontrahentów. Dzięki pomocy księgowych polski przedsiębiorca uzyska w krótkim czasie i w pełni bezproblemowo dostęp do najważniejszych danych wybranej firmy zarejestrowanej na Ukrainie. Dotyczy to chociażby numeru identyfikacji podatkowej. Właściciele działalności gospodarczych prowadzonych w Polsce nie są jedyną grupą interesującą się rynkiem ukraińskim. Wielu polskich przedsiębiorców zakłada bowiem firmy na Ukrainie – czy to bezpieczne i opłacalne?

Jak odpowiednio zarejestrować firmę na Ukrainie?

Rejestrowanie działalności w innym kraju niż Polska może być dość problematyczne dla osób, które nie tylko nie znają języka obowiązującego w danym państwie, ale też nie są zaznajomione z przepisami prawnymi i księgowymi. W takiej sytuacji pomoże biuro rachunkowe zajmujące się zakładaniem firm za granicą. Usługi w tym zakresie świetnie sprawdzają się chociażby w przypadku działań prowadzonych na terytorium Ukrainy, gdzie warunki podatkowo-księgowe mogą być dla wielu przedsiębiorców korzystniejsze niż te w Polsce.

Jak zatem założyć spółkę za granicą? Niezbędny będzie pakiet wymaganych dokumentów i znajomość języka. Często na drodze staje wiele problemów formalnych, dlatego we własnym zakresie taka rejestracja firmy może być bardzo trudna. Sprawdzone biura rachunkowe mogą jednak przeprowadzić przedsiębiorcę przez każdy etap zakładania spółki np. na Ukrainie, wskazując możliwości bezpiecznego prowadzenia działalności na tamtejszym rynku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas