Materiał Partnera Hydranty wewnętrzne - gdzie powinny się znajdować?

Hydranty wewnętrzne - gdzie powinny się znajdować?

Do podstawowych zasad ochrony przeciwpożarowej zaliczamy wiele elementów. Jednym z nich jest szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Innym elementem jest stosowanie hydrantów wewnętrznych - to obowiązek wszystkich firm działających na naszym rynku. Nie każdy jednak wie, gdzie powinny znajdować się hydranty. Dlatego też w tym artykule przedstawimy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tych urządzeń. Zachęcamy do przeczytania!

 Właściwe umiejscowienie hydrantu wewnętrznego

Wyróżniamy wiele urządzeń gaśniczych, które są bardzo pomocne w walce z pożarem. Jednymi z nich są hydranty wewnętrzne, które możemy spotkać w bardzo wielu miejscach - np. na wielokondygnacyjnych parkingach, lecz nie tylko. Jednak, aby były one skuteczne, to musimy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach. Przede wszystkim hydranty wewnętrzne muszą się znajdować we właściwych miejscach - zaliczamy do nich te budynki, w którym istnieje zagrożenie życia ludzkiego. Oprócz tego hydranty muszą znajdować się w szafce hydrantowej.

Ważne jest kontrolowanie sprzętu

Poszukując dobrej firmy zajmującej się wyposażaniem firm w sprzęt gaśniczy, warto zainteresować się ofertą firmy handlowo-usługowej Ognik, która działa na terenie województwa zachodniopomorskiego. W jej ofercie możemy znaleźć m.in. serwis hydrantów, serwis gaśnic, czy przeglądy i konserwacje sieci hydrantów wewnętrznych. Wracając jednak do kontrolowania hydrantów wewnętrznych - jest to bardzo ważne, bowiem nawet nieużywany sprzęt gaśniczy ulega różnym awariom, dlatego też jeśli chcemy mieć pewność, że gdy wystąpi pożar, to będziemy mogli sięgnąć po sprawny sprzęt, to powinniśmy dbać o regularne przeglądy hydrantów wewnętrznych - to usługa, którą również oferuje powyższa firma. Warto też tutaj podkreślić, że wykonywanie regularnych przeglądów to obowiązek - mówi o tym Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych.

Jak wygląda przegląd hydrantów wewnętrznych?

 Przegląd hydrantów wewnętrznych to zadanie, które powinniśmy powierzać wykwalifikowanym firmom, w których pracują odpowiednie osoby. Powinno to się odbywać przynajmniej raz w roku. Polega ono przede wszystkim na sprawdzeniu wszystkich elementów, czy czasem nie posiadają różnych uszkodzeń mechanicznych, które bardzo utrudniłyby skorzystanie ze sprzętu w sytuacji awaryjnej. Specjaliści sprawdzają również, czy hydranty są odpowiednio oznakowane, a także czy układ jest kompletny. Niemniej ważne jest wykonanie pomiaru wydajności i ciśnienia, a także ocena węża.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas