Materiał Partnera Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości na zewnątrz?

Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości na zewnątrz?

Praca księgowego w firmie to spore obciążenie dla budżetu firmy do tego świadomość, że mimo zatrudniania specjalisty z branży rachunkowości właściciel ponosi częściową odpowiedzialność za ewentualne błędy rozliczeń księgowych. Księgowy bowiem na etacie odpowiada jedynie za przewinienia do wysokości trzech pobieranych pensji. Jak zatem zyskać spokój i mieć pewność, że pod każdym względem księgowość jest prowadzona bez zarzutów? Rozwiązaniem jest zlecenie prowadzenia księgowości firmie zewnętrznej. Zobaczmy, co można zyskać?

Obsługa księgowa firm na zewnątrz – każdego dnia na 100%

Obsługa księgowa firm zwłaszcza tych, które zatrudniają dużo pracowników, nie może pozwolić sobie na niedyspozycję, czy dłuższy urlop księgowego. Zawsze sezon urlopowy wiąże się z dużym stresem w firmach zatrudniających księgowego na etat, nie zawsze jest możliwość znalezienia kompetentnego zastępcy na czas urlopu głównego księgowego, co sprawia ryzyko zamrożenia niektórych działań firmy na okres urlopu księgowego, bądź odwołanie pracownika z urlopu wypoczynkowego co jest nie tylko wielce nieetyczne, ale również dość trudne do zrealizowania tak, aby słono za to nie zapłacić.

Decyzja o przejściu na współpracę z zewnętrznym biurem rachunkowym to spore oszczędności dla firmy I przede wszystkim dostępność „księgowego” praktycznie 24h na dobę. Nie trzeba martwić się L4, urlopami, w firmie świadczącej outsourcing usług księgowych zawsze jest dostateczna liczba specjalistów, by zapewnić klientom tę samą wysoką jakość świadczonych usług każdego dnia funkcjonowania firmy. Przykładem biura rachunkowego, który zajmuje się obsługą księgową firm, jest Biuro Rachunkowe A&B w Płońsku.

W ramach umowy o współpracy wykwalifikowana kadra specjalistów zajmuje się ewidencjonowaniem operacji gospodarczych, prowadzenia ksiąg przychodów i rozchodów, a także sporządzaniem dokumentów księgowych, czy też rozliczaniem podatku PIT, VAT. Biura księgowości zewnętrznej zajmują się również prowadzeniem ewidencji środków trwałych, sporządzaniem sprawozdań statystycznych GUS i wyprowadzaniem zaległości podatkowych.

Możesz liczyć na pomoc w każdej chwili

Dzięki zleceniu prowadzenia księgowości na zewnątrz wiesz, że twoją firmą zajmują się najlepsi specjaliści, którzy w każdej chwili gotowi są służyć nie tylko pomocą, ale również sporządzeniem niezbędnych zestawień, wydruków, raportów. To, co przemawia na korzyść zlecenia prowadzenia księgowości na zewnątrz, jest również minimalizacja ryzyka w związku z popełnionym błędem rozliczeniowym. Biuro rachunkowe w całości ponosi konsekwencje wykonywanych operacji księgowych. Nie trzeba również ponosić opłat za wszelkiego rodzaju aktualizacje oprogramowania księgowego oraz różne szkolenia czy prasę branżową. Korzyści jest naprawdę sporo dlatego, jeśli szukasz sposobu na skuteczne zarządzanie finansami firmy, nie możesz podjąć lepszej decyzji, jak zlecenie prowadzenia księgowości firmie zewnętrznej.

Opracowanie:

Podziel się