Materiał Partnera Czy sprowadzanie samochodów z zagranicy się opłaca?

Czy sprowadzanie samochodów z zagranicy się opłaca?

Kiedyś bardzo często sprowadzano samochody z zagranicy. Szacowało się, że prawie 40% aut w Polsce pochodziło z Niemiec. Wielu handlarzy, zwłaszcza tych początkujących zastanawia się, czy sprowadzanie aut z zagranicy jest opłacalne i czy można na tym zarobić. Jest to stara, znana metoda, praktykowana tak naprawdę od wielu lat. Dowiedz się, czy może to przynieść jakieś zyski.

Sprowadzanie samochodów

Na używanych autach, sprowadzanych chociażby z Niemiec wciąż można zarobić i to niemałe pieniądze. Jest to teraz trochę trudniejsze, ponieważ coraz więcej osób sprowadza auta, wymaga to również większej cierpliwości. Znając się na tym i mając wprawę, za granicą możemy kupić samochody tanio oraz sprzedać je w Polsce ze znacznym zyskiem. Zanim jednak zaczniemy sprowadzać auta, warto zastanowić się nad pomysłem związanym z ich późniejszą sprzedażą, ponieważ pierwszy zakup może się okazać wtopą - to normalne, a najważniejsze jest potraktować to jako nowe doświadczenie a następnie nauczyć się na tym błędzie.

Gdzie należy szukać samochodów?

Osoba chcąca zająć się zawodowo sprowadzaniem samochodów z zagranicy, powinna ich szukać u prywatnych sprzedawców. U takich osób możemy najczęściej znaleźć samochody zadbane, a ich historia serwisowa jest dokładnie udokumentowana. Z prywatnym sprzedawcą o wiele łatwiej jest również wynegocjować niższą cenę, bo taka osoba najczęściej chce się szybko pozbyć samochodu. Komisy nie są dobrym miejscem jeśli chcemy zacząć sprowadzać samochody. Zwłaszcza te przygraniczne, które są nastawione sprzedaż samochodów osobom niedoświadczonym, nieznającym się na tym. Jeżeli uda się w komisie znaleźć samochód warty uwagi, warto dokładniej przyjrzeć się dokumentom. Zdarzają się przypadki w których warto zaryzykować.

Czy warto zainteresować się autami powypadkowymi?

Bardzo ciekawą opcją dla osób, które chcą zarobić na sprowadzaniu używanych samochodów jest zakup aut uszkodzonych. Są to najczęściej samochody po lekkich stłuczkach bądź takie, które wymagają naprawy mechanicznej. Usługi serwisowe są znacznie droższe u naszych zachodnich sąsiadów niż w Polsce. Oznacza to, że kupując powypadkowe auto np. z Niemiec po o wiele niższej cenie niż sprawny samochód, można je potem naprawić w Polsce oraz sprzedać z naprawdę dużym zyskiem. To się opłaca. Rozwiązanie to jest świetne w szczególności dla handlarzy, którzy mają zaprzyjaźniony warsztat lub samodzielnie go prowadzą. Wówczas koszty są znacznie niższe, a co za tym idzie, zysk jest większy. Tutaj warto też pamiętać o możliwości skorzystania z usług firmy tapicerskiej. Nie możemy także zapominać o rejestracji samochodu. W tym celu powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak np. B-Team Biuro Usług Celnych Krzysztof Janik, której specjalizacją jest rejestracja pojazdów sprowadzonych z UE.

Podziel się