Materiał Partnera Czego od polskich pracowników oczekują niemieccy pracodawcy?

Czego od polskich pracowników oczekują niemieccy pracodawcy?

Poszukiwanie pracy na terenie Niemiec, z legalną umową, zakwaterowaniem, wysokimi zarobkami, oraz z ważnym ubezpieczeniem, nie jest szczególnie trudne. Wystarczy zgłosić się do renomowanej agencji pracy, która gwarantuje zarówno pomoc w znalezieniu zatrudnienia stałego, jak i sezonowego. Przy podejmowaniu współpracy warto jednak nie tylko dowiedzieć się, jakie są warunki pracy i pensje. Istotne jest również to, aby określić czego od polskich pracowników oczekują niemieccy pracodawcy!

Cenione cechy Polaków!

Emigranci zarobkowi wielokrotnie są – wbrew niektórym mitom – świetną wizytówką Polski. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że świetnie potrafią przystosować się do różnych warunków pracy; zmian, które są nawet z dnia na dzień w nią wprowadzane; czy też ze względu na sumienność, pracowitość, kreatywność oraz otwartość na naukę i kontakt z innymi pracownikami. To dzięki Polakom bardzo często w zagranicznych firmach, tworzone są bardzo przyjazne środowiska pracy, zapewniające również wsparcie w pierwszych tygodniach od zatrudnienia. Niemieccy pracodawcy cenią zatem zaangażowanie i chęć nauki, co często przekłada się na szybsze awanse zarówno zarobkowe, jak i też związane z zajmowanymi wakatami. Polacy często mogą liczyć na opłacanie specjalistycznych kursów, czy też na dłuższe urlopy. Wysoki kredyt zaufania, który został zatem przez lata zbudowany przez tysiące polskich emigrantów zarobkowych powoduje, że dzisiaj można uzyskać pracę nawet bez specjalistycznych kompetencji i znajomości języka, również w bardzo młodym wieku. Przede wszystkim zapotrzebowanie można zaobserwować na takie stanowiska, jak: sortowacz butelek i odpadów wtórnych, pracownik śmieciarki, magazynier i pakowacz, czy na profesje związane z rozbiórką elektrośmieci oraz produkcją tworzyw sztucznych.

Warto wiedzieć! Po latach stałej pracy w Niemczech, wielu Polaków zakłada u naszych zachodnich sąsiadów, lub w rodzinnych stronach świetnie prosperujące własne firmy… Jest to nie tylko wynik kreatywności naszych rodaków, ale też tego, jak nawet sezonowa zagraniczna praca może wpłynąć na samorozwój. Wyjazd nawet na kilka miesięcy jest dla każdego bardzo opłacalny.

Kompetencjom specjalistycznym mówimy TAK!

Wiele osób posiadających szerokie doświadczenie zawodowe w transporcie, spedycji, czy też budownictwie, motoryzacji i przemyśle, boi się wyjazdu do Niemiec z jednej przyczyny – ze względu na strach przed "stanowiskową" degradacją. Mowa o braku chęci pracy na najniższych stanowiskach, niezwiązanych z wyuczonymi zawodami. Podkreślić należy jednak to, że jest to mit! Niemieccy pracodawcy od zawsze cenią kompetencje specjalistyczne Polaków, które wielokrotnie przewyższają doświadczenie i umiejętności Niemców! Jeśli posiadasz uprawnienia ślusarskie, spawalnicze, wulkanizacyjne, czy też szeroko pojęte budowlane i zarządcze, nie musisz obawiać się braku zwrócenia na nie uwagi… To właśnie na terenie Niemiec czeka na Ciebie dobrze płatna oraz rozwojowa praca na stanowiskach brygadzisty, operatora koparki, operatora wózka widłowego, komisjonera, czy kierowcy śmieciarki kategorii C! Jeśli dodatkowo znasz język niemiecki, możesz szczególnie liczyć na zjednanie sobie niemieckich pracodawców. Z nimi wielokrotnie można również porozumieć się po angielsku. Znajomość języków to zatem dodatkowy, choć niewymagany w wielu przypadkach atut!

Jeśli chcesz poznać szczegółowe wymagania pracownicze na danych stanowiskach, koniecznie odwiedź stronę internetową Agencji Pracy ETS, która działa w Gliwicach, Raciborzu i Opolu. Firma z chęcią udziela również wszelkich informacji poprzez bezpośredni kontakt w swoich oddziałach, lub korzystając ze sprawnie działającej infolinii: +48 77 438 80 55

Opracowanie:

Ets Sp. z o.o. Agencja Pracy

Opole , Piastowska 8

Podziel się