Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć o wirtualnym biurze?

Co warto wiedzieć o wirtualnym biurze?

Każda zarejestrowania działalność gospodarcza, niezależnie od ustroju podatkowego oraz formy prawnej musi posiadać przypisany adres. Wzrost popularności jednoosobowych firm, a także tych świadczących swoje usługi w ramach pracy online powoduje, że atrakcyjne staje się tzw. wirtualne biuro. Czym ono jest, dla kogo jest przeznaczone i jakie ma zalety?

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to usługa outsourcingowa oferowana przez agencje consultingowe czy biura księgowe. To one klientom biznesowym gwarantują wtedy pełną obsługę biurową, która nie wymaga od przedsiębiorcy oraz jego pracowników fizycznej obecności. Przede wszystkim wirtualne biuro pozwala na zarejestrowanie firmy pod atrakcyjnym adresem. Nie tylko to jest jednak ważne. W ramach wirtualnego biura świadczone są także usługi dodatkowe. Zalicza się do nich:

  • możliwość bezpiecznej archiwizacji dokumentacji,
  • obsługę skrzynki pocztowej,
  • zakładanie rachunku firmowego,
  • odbiór telefonów i faksów,
  • wsparcie informatyczne i prawne,
  • obsługę księgową i kadrowo-płacową.

Jak można zatem zauważyć firmy, które oferują usługi wirtualnego biura, mogą przejąć od swojego klienta wszystkie poboczne procesy administracyjno-organizacyjne jego działalności. Oczywiście zakres współpracy ustalany jest w elastyczny sposób, a najczęściej wirtualne biuro wiąże się także ze wspomnianą obsługą kadrowo-płacową i księgową. Szczególnie polecane jest to w przypadku księgowości uproszczonej. Księgi przychodów i rozchodów, karty podatkowe czy ryczałt ewidencjonowany Twojej firmy mogą prowadzić licencjonowani specjaliści z biura PROFIT POLSKA.

Dla kogo wirtualne biuro jest przeznaczone?

Wirtualne biuro przede wszystkim jest polecane tym firmom, które nie muszą tworzyć własnych dużych działów administracyjnych. Szczególnie e-biurem powinni być zatem zainteresowani freelancerzy oraz jednoosobowe działalności. Wirtualne biuro jest idealnym rozwiązaniem dla copywriterów, architektów, wedding planerów, lekarzy świadczących prywatną praktykę, doradców ubezpieczeniowych, fryzjerów, kosmetycznej, a także dla wszystkich tych, którzy prowadzą własne biznesy w ramach pracy zdalnej.

Oprócz tego wirtualne biuro jest świetnym rozwiązaniem dla start-upów oraz młodych małych firm. Wchodząc na rynek, nie ryzykują, iż w przypadku niepowodzenia trzeba będzie uiścić karę za rozwiązanie umowy wynajmu przestrzeni biurowych. Najem najczęściej jest w Polsce oferowany bowiem na czas długoterminowy.

Zalety wirtualnego biura

Wirtualne biuro to przede wszystkim atrakcyjny adres firmy, brak konieczności zajmowania się sprawami administracyjnymi i często też księgowymi, a także olbrzymia optymalizacja kosztów. Usługa e-biura jest znacznie bardziej opłacalna niż wynajem przestrzeni biurowych. Pozwala też prężnie rozwijać się młodym przedsiębiorcom, którzy mogą skupić się na działalności głównej

Podobnie jest z freelancerami, którzy w ten sposób wypełniają obowiązki prawne dotyczące funkcjonowania jednoosobowej firmy. Mogą oni dzięki wirtualnemu biurowi pracować w domu. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas