Artykuł sponsorowany Co najczęściej wykonuje się z porcelany laboratoryjnej?

Co najczęściej wykonuje się z porcelany laboratoryjnej?

Podczas przeprowadzania analiz rozmaitych substancji, a także eksperymentów – również tych na zajęciach chemii w szkołach – wykorzystuje się m.in. porcelanę laboratoryjną. Elementy tego typu muszą być wykonane w odpowiedni sposób, by były odporne przede wszystkim na nagłe i spore zmiany temperatury. Opisywane wyroby są dostępne w wielu wariantach. Sprawdź, jakie z nich są najpopularniejsze!

Naczynia z porcelany laboratoryjnej – co się do nich zalicza?

Do przechowywania materiałów chemicznych, ich transportowania czy łączenia w celu uzyskania pożądanych reakcji, używa się przedmiotów użytkowych umożliwiających takie czynności. Mowa o naczyniach, które przygotowuje się m.in. ze specjalnej porcelany laboratoryjnej. Jednym z najważniejszych jest moździerz. Można w nim rozdrabniać oraz ucierać rozmaite substancje. W specjalnych miskach wykonuje się natomiast wyżarzanie. Takie produkty są dostępne w wariancie głębokim lub płytkim, niskim i wysokim, a także z wylewem bądź bez niego.

Wyroby określane jako porcelana laboratoryjna to również tygle. Praży się w nich osady oraz roztwarza niewielkie ilości głównie substancji stałych. Do odparowywania cieczy służy natomiast parownica, która również jest kluczowa m.in. w kontekście przeprowadzania eksperymentów chemicznych czy analiz. Najwięcej reakcji wykonuje się z kolei w zlewkach. Podobnie jak wymienione wcześniej produkty, również i one zaliczają się do naczyń przygotowanych z porcelany laboratoryjnej.

Jakie przybory i narzędzia wykonuje się z porcelany laboratoryjnej?

Asortyment wyrobów z opisywanego materiału zawierającego spore ilości glinki to także szereg elementów pomocniczych. W ten sposób określa się m.in. wkładki porcelanowe do eksykatora. Przy ich zakupie należy zwrócić uwagę na właściwości pod kątem odporności na działanie kwasów, roztworów zasadowych oraz gorącej wody. Wysoką skuteczność w tym zakresie gwarantują tego typu produkty dostępne w hurtowni SLINAP, która dystrybuuje wkładki i innego rodzaju porcelanę laboratoryjną sprawdzonych marek – krajowych i zagranicznych.

Do wspomnianego już moździerza należy dokupić odpowiedni tłuczek. Jest on jednym z istotniejszych przyborów chemicznych, podobnie jak pokrywy do tygli oraz płytki porcelanowe z wgłębieniami o określonym kształcie. Asortyment specjalistycznych sklepów sprzedających narzędzia do pracy z chemikaliami obejmuje też łyżki, łódeczki i łopatki w wielu wariantach. Takie przybory również zaliczane się do porcelany laboratoryjnej. Przydają się one m.in. podczas kontrolowanego przeprowadzania procesu spalania określonych substancji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas