Materiał Partnera Bawełniana czy flanelowa? Na jaką pościel warto się zdecydować?

Bawełniana czy flanelowa? Na jaką pościel warto się zdecydować?

Zdrowy i odpowiednio długi sen jest dla ludzkiego organizmu więcej niż istotny. Jego jakość uzależniona jest jednak od wielu różnorodnych czynników – w tym przede wszystkim od komfortu cieplnego. Latem chcemy, aby było nam chłodniej, a zimą natomiast wymagamy przytulnego ciepła. Dlatego też tak ważna jest dobrze dobrana pościel. Największym zainteresowaniem ze strony klientów wciąż cieszą się produkty bawełniane oraz flanelowe. Co warto o nich wiedzieć?

Czym charakteryzuje się pościel bawełniana?

Doskonała renoma bawełny wynika oczywiście z jej wyjątkowych właściwości. Jest to materiał nie tylko przyjemny w dotyku i miękki, ale przede wszystkim całkowicie naturalny. Wysokiej jakości pościel bawełniana nie ma prawa spowodować u użytkowników żadnych podrażnień czy reakcji alergicznych, a co za tym idzie, gwarantuje zdrowy sen. Trzeba również bardzo wyraźnie podkreślić, że jest to rozwiązanie charakteryzujące się ogromną uniwersalnością zastosowania, ponieważ sprawdza się zarówno zimą, jak i latem.

Utrzymuje ciepło i pozwala skórze swobodnie oddychać, dzięki czemu budzimy się wypoczęci, a nie spoceni. Za nie bez znaczenia należy także uznać kwestie estetyczne. Ogromną zaletą pościeli bawełnianych jest mnogość dostępnych wzorów i zjawiskowa kolorystyka. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę m.in. na splot oraz gramaturę. Pościel wykonana z wysokogatunkowej bawełny zachowa swoje właściwości przez wiele lat – nawet przy częstym praniu. Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Kiedy warto postawić na pościel flanelową?

Dynamiczny wzrost sprzedaży pościeli flanelowych następuje przede wszystkim w okresie zimowym. Jest to po prostu produkt przeznaczony na chłodniejsze dni. Zarówno sami klienci, jak i specjaliści z branży zgodnie potwierdzają, że jeżeli poszukujemy pościeli naprawdę ciepłej, oddychającej i jednocześnie miękkiej, to najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie flanela. Skąd wynika taki stan rzeczy? Jej wysoka gramatura, a także sposób, w jaki została utkana, sprawiają, że jest grubsza niż standardowa bawełna – zatrzymuje zatem znacznie więcej ciepła.

To idealny materiał na pościel dla osób, które zdecydowanie nie przepadają za aurą panującą od grudnia do marca. Jak podkreślają doświadczeni pracownicy firmy Funko, flanela stanowi najlepszą gwarancję tego, że nie wyziębimy się podczas snu. Satysfakcjonujący komfort cieplny to jednak nie wszystko. Pościel flanelowa jest ponadto niezwykle praktyczna. Specyfika materiału powoduje, że nie gniecie się on podczas użytkowania i nie wymaga prasowania.  

Opracowanie:

Funko Katarzyna Krupa

Piotrków Trybunalski , Dolna 24

  • tel. 516 871 918

Podziel się