Materiał Partnera Agencja pracy tymczasowej– doskonali fachowcy, kiedy tylko ich potrzebujesz

Agencja pracy tymczasowej– doskonali fachowcy, kiedy tylko ich potrzebujesz

Agencja pracy tymczasowej pełni rolę pośrednika w układzie pracownik-pracodawca.  Pracę tymczasową często wykonują uczniowie, studenci, a także wszystkie osoby bezrobotne, mające trudności ze znalezieniem stałego zatrudnienia w Polsce lub za granicą. Agencje pracy tymczasowej tworzy się po to, by zaktywizować osoby mające problemy ze znalezieniem stałego zatrudnienia. Przyczyną takich kłopotów może być na przykład brak kwalifikacji. Z usług agencji często korzystają osoby chcące podjąć aktywność zawodową poza granicami Polski. Najwięcej ofert pracy dotyczy branży hotelarsko - gastronomicznej oraz budowlanej.


Dlaczego warto korzystać z usług agencji pracy tymczasowej?

Często właściciele firm i małych przedsiębiorstw stają przed problemem braku pracowników. Firmy nie stać na stworzenie nowych etatów. Wtedy właśnie można wykorzystać zasoby agencji pracy tymczasowej. Znajdzie ona pracownika zgodnie z potrzebami klienta. Praca tymczasowa jest usługą polegającą na zatrudnieniu przez taką firmę jak Works4you Sp. z o.o. pracowników i oddelegowaniu ich do pracy w firmie klienta. Wynajem pracowników za pośrednictwem agencji daje szereg dodatkowych korzyści i umożliwia zatrudnienie pracownika w firmie bez konieczności nawiązywania z nim bezpośredniego stosunku prawnego. Dzięki pracy tymczasowej, pracodawca  może zatrudniać pracowników tylko wtedy, gdy są oni mu naprawdę potrzebni. Nie ponosi kosztów rekrutacji pracowników oraz ma dostęp do ogromnej bazy doskonale wykwalifikowanych pracowników. To nie muszą być Polacy. Agencje pracy tymczasowej dają szansę pracy mieszkańcom Europy wschodniej. Mogą oni w Polsce zarobić w kilka miesięcy pieniądze, które pozwolą na godne życie ich rodzin. Jeśli pracownicy są rzetelni się wywiązują doskonale ze swoich obowiązków, na pewno otrzymają kolejne oferty pracy i możliwości dobrego zarobku. Korzyści dla pracodawcy, który zatrudni fachowca przez agencje pracy tymczasowej są ogromne. Przede wszystkim jest to:

  • ograniczenie kosztów, dzięki dopasowaniu poziomu zatrudnienia do bieżących potrzeb,

  • ograniczenie koszów, dzięki przekazaniu nam prowadzenia zatrudnienia oraz dokumentacji pracowniczej,

  • możliwość wypróbowania pracownika w celu podjęcia decyzji o jego dalszym zatrudnieniu,

  • ograniczenie formalności, dzięki pozostawieniu agencji procedury legalnego zatrudniania i pobytu cudzoziemców w Polsce.

Agencja pracy tymczasowej da każdej firmie i przedsiębiorstwu wymierne korzyści i dlatego warto korzystać z jej usług.

Opracowanie:

Works4you Sp. z o.o.

Suwałki , Utrata 4c lok. 116

Podziel się