Artykuł sponsorowany Transglutaminaza- co to takiego i po co się ją stosuje?

Transglutaminaza- co to takiego i po co się ją stosuje?

W dzisiejszych czasach, co chwilę słyszymy o nowych substancjach konserwujących pokarmy. Z jednej strony, chcemy spożywać różnego rodzaju sery, jogurty, mięsa i wędliny. A z drugiej chcemy, aby zawierały one jak najmniej chemicznych i niezdrowych dodatków. Czy jest sposób, aby produkty spożywcze zachowały swoją jakość, substancje odżywcze i długi termin przydatności do spożycia? Czy istnieje jakiś złoty środek? Owszem. Jednym ze sposobów jest stosowanie transglutaminazy.

Producenci żywności poszukują nowych rozwiązań, które zadowolą klientów chcących spożywać naturalne i pozbawione chemii produkty. Jest to dobra wiadomość! Firmy takie jak All Taste sp. z o.o. mogą swobodnie produkować dodatki do żywności, spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów indywidualnych oraz firm. Nasz asortyment to klej do mięsa, dodatki do mięs, przyprawy, koncentraty, aromaty, konserwanty do mięs, konserwanty do ryb, dodatki spożywcze, mieszanki przyprawowe najwyższej jakości!

Czym jest transglutaminaza?

Jest to naturalny enzym, który katalizuje powstawanie nowych wiązań między cząsteczkami białek w żywności. Jego działanie powoduje zmiany strukturalne w białkach i to, że mamy do czynienia z zupełnie innymi właściwościami produktu spożywczego. Główne zmiany dotyczą rozpuszczalności białek, zdolności utrzymywania przez nie wody, zmianę elastyczności i sprężystości produktu poddanego jego działaniu. Oznacza to, że otrzymujemy różny stopień jędrności czy stopień zżelowania, co wpływa na możliwość przetwarzania i przechowywania danego produktu. Lista zastosowań transglutaminazy w przemyśle spożywczym jest coraz dłuższa. Podobnie jak sposoby przetwarzania podstawowych produktów które, na co dzień stosujemy w naszej diecie jak mleko, jogurty, mięso czy ryby. Dziś preparaty transglutaminazy są otrzymywane w warunkach zapewniających wysoką aktywność enzymu oraz czystość preparatów. Stosowanie tego enzymu jest naprawdę bezpieczne!

Do czego wykorzystuje się ten enzym?

W ciągu ostatnich kilkunastu lat mogliśmy zaobserwować rozwój przetwórstwa w wielu branżach spożywczych, który umożliwił zastosowanie nowych dodatków spożywczych. Ten konkretny enzym popularny jest w przetwórstwie mleka i mięsa. Klienci, którzy kupują go u nas twierdzą, że w przypadku nabiału daje się zauważyć bardziej kremową konsystencję jogurtu, eliminuje się użycie emulgatorów żelatyny i skrobi, widać lepszą strukturę (np. w produktach o obniżonej zawartości tłuszczu) oraz lepszą ziarnistość w przypadku twarogów, zmniejsza się koszty produkcji serów. Klienci decydujący się na zakup enzymu do mięs twierdzą, że o wiele szybciej można wyprodukować lepszej jakości hamburgery, parówki, szynki, mają one o wiele lepszą strukturę i o wiele łatwiej kroić je w plastry, można produkować wędliny o obniżonej zawartości sodu i większej soczystości

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas