Artykuł sponsorowany Ser w bloku idealnym rozwiązaniem dla branży gastronomicznej

Ser w bloku idealnym rozwiązaniem dla branży gastronomicznej

Ser do idealny dodatek do dań kuchni włoskiej, lubiany przez niemal wszystkich składnik kanapek i produkt, bez którego niektórzy nie wyobrażają sobie śniadania. Dlatego branża HoReCa zużywa ogromne ilości różnych gatunków żółtego sera. Jaka jego postać jest najbardziej przyjazna profesjonalnemu użytkowi? Jakie są potrzeby branży gastronomicznej w zakresie serów?

Jakich serów potrzebuje branża HoReCa?

Branża gastronomiczna, z której usług korzysta każdego dnia mnóstwo osób, potrzebuje uniwersalnych i wydajnych rozwiązań. Nie ma sera, który smakowałby każdemu, ale są takie gatunki, które trafiają w upodobania większości konsumentów. Do takich zaliczają się przede wszystkim ser gouda i edam. Oba cechują się dość zrównoważonym smakiem (choć ser edamski jest nieco ostrzejszy), łagodnym aromatem, a przede wszystkim – wszechstronnością. Z sera edamskiego i goudy można wyczarować zarówno kanapkę, jak i zapiekankę czy sałatkę – można mieć pewność, że ten dodatek podkreśli smak dania. Popularnością cieszy się też ser mozzarella – ser idealny do tak lubianej przez wszystkich pizzy.

W branży gastronomicznej zużycie składników jest wielokrotnie większe niż w warunkach domowych, ser pakowany detalicznie nie byłby wygodną formą. Dla HoReCa powstały więc sery w blokach o masie około 3 kilogramów. Można je zamówić np. w sklepie „ROTR” Spółdzielni Mleczarskiej  w Rypinie.

Ser w tej postaci trafia do profesjonalnych kuchni, a stamtąd do śniadaniowego szwedzkiego stołu w hotelu, do sałatki czy na pizzę. Dlaczego gastronomia chętnie korzysta z serów w blokach i jak to robi? O tym poniżej.

Zalety i zastosowania serów w bloku w branży gastronomicznej

Sery żółte są chętnie kupowane przez podmioty z branży HoReCa z prostego powodu – goście restauracji i hoteli uwielbiają sery! Dlatego zawsze znajdują się one w menu śniadaniowym, a w kartach dań nie brakuje ani serowych przystawek (koreczki, deski serów), ani potraw z tym składnikiem.

Branża gastronomiczna preferuje sery w blokach z dwóch powodów. Po pierwsze, łatwo się je wykorzystuje, po drugie, taka forma jest lepsza do przechowywania. Trzeba pamiętać, że każdego dnia w kuchniach branży HoReCa kucharze poddają obróbce ogromne ilości tego składnika, często przy użyciu dużych profesjonalnych sprzętów, np. krajalnic. W takich warunkach wykorzystywanie kostek sera, które ważą nie więcej niż 300 gramów, byłoby po prostu niepraktyczne. Nie zawsze sprawdzają się też sery tarte pakowane w worki w dużej części wypełnione powietrzem – zajmują zbyt dużo miejsca.

Sery w blokach mają jeszcze jedną zaletę – swobodę. Nie zawsze da się przewidzieć, czy ser powinien być krojony w plastry, tarty, a może podany w formie małych kostek jako składnik sałatki. Dysponując blokiem sera, kucharz sam decyduje, jaka będzie jego ostateczna forma, i dostosowuje ją na bieżąco według zapotrzebowania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas