Materiał Partnera Zdrowie i ekologia w jednym, czyli krótko o wodzie w szklanej butelce.

Zdrowie i ekologia w jednym, czyli krótko o wodzie w szklanej butelce.

Nie ulega wątpliwości, że większość wód mineralnych jest sprzedawana w plastikowych butelkach.  Taka forma lekkiego opakowania to gwarancja wygody oraz łatwości transportu, lecz ma też swoje wady. Plastik  szkodzi bowiem zarówno dla środowiska, jak i zdrowiu człowieka. Znacznie lepsze rozwiązanie stanowią butelki szklane, które doskonale wpasowują się w ekologiczne trendy.

Ekologia przede wszystkim

Woda jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Neutralna w smaku i zapachu stanowi źródło witalności i orzeźwienia, dostarczając niezbędnych składników mineralnych. Jako że nie każdy filtruje wodę na użytek domowy, większość z nas kupuje ją hurtowo  w wybranym sklepie czy markecie. Chociaż na półkach królują produkty w plastikowych butelkach, powinniśmy się zainteresować szklanym opakowaniem, które przynosi nam więcej korzyści niż można przypuszczać. Szkło to bowiem doskonały wybór z punktu widzenia zdrowia, a także ekologii. Powstaje one tylko z naturalnych materiałów, a zatem w żaden sposób nie zanieczyszcza środowiska i w stu procentach podlega recyklingowi.

Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że woda w szklanych butelkach cieszy się coraz większym uznaniem, co ma swe odzwierciedlenie wśród klientów indywidualnych i firmowych. W przypadku problemów ze znalezieniem wody w tego typu opakowaniu, warto skorzystać z usług lokalnych dystrybutorów. Na terenie województwa wielkopolskiego wodę źródlaną marki Dan można nabyć za pośrednictwem BPR-MAT FHU Bernadeta Matkowska. Przedsiębiorstwo te oferuje dowóz zwrotnych butelek pod wskazany adres, dlatego produkty zdobędziemy bez większego wysiłku.

Zalety wody w szklanych butelkach

Wielu producentów wzbogaca plastik o liczne barwniki i substancje wykazujących według badań negatywny wpływ na ludzki organizm. Złą sławę mają przede wszystkim butelki PET wydzielające szkodliwe związki chemiczne po przekroczeniu 15° C. Dlatego też nie można ich ani wystawiać na działanie promieni słonecznych, ani umieszczać bezpośrednio przy źródle ciepła. Tego typu problemów unikniemy, wybierając wodę w szklanych opakowaniu, które w żaden sposób nie przepuszcza substancji zewnętrznych i nie wchodzi w reakcje z cieczą. Dzięki temu uzyskujemy gwarancję, że woda nie straci swoich dobroczynnych właściwości, a także walorów smakowych.

Opakowanie szklane ze względu na swe rozmiary jest bardzo poręczne i nie powinno sprawić większych problemów przy transporcie czy magazynowaniu. Wbrew obiegowej opinii, taka forma jest mniej podatna na uszkodzenia, niż można przypuszczać i chociaż istnieje ryzyko potłuczenia, przy odrobinie rozwagi zdarza się to niezwykle rzadko. Nie sposób ominąć faktu, że szklane butelki  prezentują się znacznie bardziej elegancko niż plastik. Z tego też powodu stanowią swego rodzaju ozdobę stołów podczas rozmaitych uroczystości czy konferencji.

Opracowanie:

BPR-MAT FHU Bernadeta Matkowska

Bralin , Kępińska 34

  • tel. 516 826 785

Podziel się