Materiał Partnera Wyjątkowy tort na Pierwsza Komunię Świętą

Wyjątkowy tort na Pierwsza Komunię Świętą

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka i jego najbliższych. Po wyborze lokalu i menu przychodzi czas na decyzję dotyczącą tortu, na który czekają nie tylko dzieci. Tort komunijny to nie lada wyzwanie. Można spróbować upiec go samodzielnie lub zamówić w cukierni. Czym kierować się przy jego wyborze? Jaki tort wybrać, by był najpiękniejszy?

Należy pamiętać, że tort komunijny będą jadły dzieci. Trzeba mieć to na uwadze i wybrać taki, który to właśnie im będzie smakował. Bez względu na to, czy tort będzie przygotowywany w domu, czy zamówiony w pracowni cukierniczej, należy pamiętać o kilku istotnych sprawach.

Po pierwsze wielkość i kształt

Wielkość tortu odpowiada średniej liczby porcji, na jaką można go podzielić. Jeśli tort zamawiany jest w cukierni, jego wielkość pomoże określić doświadczony pracownik. Warto zwrócić uwagę na rozmiar tortu z dwóch powodów. Po pierwsze, wielkość ma wpływ na wagę, a co za tym idzie na cenę. Po drugie, jeśli zabraknie tortu dla wszystkich gości, sytuacja nie będzie miła ani dla organizatorów przyjęcia, ani dla zaproszonych osób. Drugą ważną sprawą przy zamawianiu tortu jest jego kształt. Obecnie w cukierniach można znaleźć wypieki w najróżniejszych kształtach i kolorach. Warto jednak mieć na uwadze charakter uroczystości.

Dodatki i kolorystyka

Oficjalnym kolorem związanym z sakramentem Pierwszej Komunii Świętej jest biel – symbol czystości. Torty również są w takiej tonacji kolorystycznej. Czasami stosuje się delikatne odstępstwa, wykorzystując barwy pastelowe, beżowe lub ecru. Można spotkać się również z tortami, na których pojawiają się wstawki bladoniebieskie i bladoróżowe, sugerujące płeć dziecka przystępującego do komunii. Dopiero wybór dodatków pozwala na niewielkie szaleństwo. Co prawda do najpopularniejszych motywów na tortach komunijnych należą księga, kielich i gołąbek pokoju, ale można do nich dodać kwiaty, aniołki czy kokardki. Wszelkie dodatki wykonuje się zwykle w kolorach złotych lub srebrnych. Ważne, by całość prezentowała się elegancko.

Nadzienie

Przy wyborze nadzienia należy kierować się gustem dziecka i umiarkowaniem. Profesjonalna cukiernia ma do wyboru kilkanaście najpopularniejszych smaków i naprawdę warto zdać się na podpowiedzi profesjonalistów. Podczas wyboru należy również mieć na uwadze alergie i nietolerancje, na które mogą cierpieć zaproszeni goście, a w szczególności dzieci.  Zamówienie tortu komunijnego w cukierni warto poprzedzić degustacją.

Wyboru tortu nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Rodzinne cukiernie  z dużym doświadczeniem zbierają zamówienia już od początku roku jak Degustacja S.C. Agata Zakrzewska, Jacek Zakrzewski, Grażyna Zakrzewska

Opracowanie:

Podziel się