Artykuł sponsorowany W jaki sposób owoce i warzywa wpływają na samopoczucie?

W jaki sposób owoce i warzywa wpływają na samopoczucie?

Odpowiednio zbilansowana dieta to podstawa zdrowego ciała. Jednym z jej elementów są owoce i warzywa. Warto jednak zaznaczyć, że mają one pozytywny wpływ nie tylko na ciało, lecz również na to, jak się czujemy. Porcja warzyw i owoców w ciągu dnia może zwiększyć odczuwanie szczęścia i dobrze wpływa na psychikę. Jaki dokładnie wpływ na samopoczucie mają owoce i warzywa?

W jaki sposób jedzenie warzyw i owoców wpływa na samopoczucie?

Spożywanie warzyw i owoców ma bardzo dobry wpływ na nasze ciało oraz psychikę. Oprócz dostarczania ważnych substancji odżywczych i minerałów mogą skutecznie poprawiać samopoczucie, a nawet zwalczać depresję i przeciwdziałać jej rozwojowi. Jak to możliwe? Za taki stan rzeczy odpowiedzialny jest tryptofan, który znajdziemy w owocach. Zaliczany jest on do aminokwasów egzogennych, których ludzki organizm nie wytwarza samodzielnie. W trakcie rozkładu tryptofanu w organizmie wytwarza się serotonina, a ona ma dobry wpływ na samopoczucie. Ponadto serotonina działa uspokajająco. Należy również dodać, że w owocach i warzywach znajduje się witamina C, która także pozytywnie wpływa na nastrój.

Jeżeli chcemy w prosty sposób stać się osobami pogodnymi, powinniśmy zwiększyć ilość spożywanych w ciągu dnia owoców oraz warzyw. Na rynku znajdziemy rozmaite produkty spożywcze z tej kategorii, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do własnych potrzeb. Różny asortyment pod tym względem oferuje Mobilna Hurtownia Owoców I Warzyw Stań Marlena ze Skierniewic w województwie łódzkim. Najlepsze efekty zyskamy jednak wtedy, gdy dziennie będziemy jedli 7 porcji owoców i warzyw, a wśród nich powinny znaleźć się np. jabłka, czy też sałatki lub surówki, jakie można podawać do obiadu albo na kolację.

Jakie inne korzyści dają owoce i warzywa?

Warzywa i owoce mają pozytywny wpływ nie tylko na samopoczucie. Oprócz tego przyczyniają się do poprawy wzroku, co zawdzięczamy witaminie A. Jej odpowiednie wartości w organizmie sprawiają, że nie mamy kłopotów z ostrością widzenia. Duże korzyści dla naszego wzroku daje spożywanie brzoskwiń i moreli. Poza tym owoce i warzywa zmniejszają ryzyko pojawienia się rozmaitych chorób. Zawarty w owocach błonnik odpowiada za zmniejszenie wchłaniania cholesterolu z jelit do krwi. Ponadto ogranicza ryzyko zachorowania na nowotwory, miażdżycę i nadciśnienie tętnicze. Chcąc uniknąć tych chorób, warto spożywać winogrono, jagody i cytrusy.

Odpowiednia porcja warzyw i owoców wspomaga również walkę z wolnymi rodnikami, które są odpowiedzialne za proces starzenia się skóry. Dostarczanie do organizmu substancji zawartych w warzywach i owocach sprawia, że wolne rodniki są eliminowane z ciała, a co za tym idzie, przez dłuższy czas będziemy mogli cieszyć się wyglądem młodej skóry. To oczywiście wiąże się z tym, że będziemy czuli się lepiej. Substancjami odpowiedzialnymi za opóźnianie procesu starzenia się skóry są antyoksydanty.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas