Materiał Partnera Leasing automatów vendingowych - kiedy to się opłaca?

Leasing automatów vendingowych - kiedy to się opłaca?

Automat vendingowy to popularne urządzenie, w którym możemy kupić różnego rodzaju przekąski, a także zimne i gorące napoje. Maszyny pojawiają się wszędzie tam, gdzie ma miejsce duża rotacja osób, np. w galeriach handlowych, biurowcach, placówkach medycznych i oświatowych. Okazuje się, że posiadanie tego typu urządzeń pozwala zarobić niemałe pieniądze. Przekonaj się, czy warto skorzystać z leasingu automatów vendingowych.

Jak rozkręcić biznes vendingowy?

Vending to prężnie rozwijająca się branża handlowo-sprzedażowa, w której kluczową rolę pełni miejsce świadczenia usługi. To, czy klient zdecyduje się na kupno towarów znajdujących się w automacie sprzedającym w dużej mierze zależy bowiem od lokalizacji urządzenia. Przepisy jasno określają, w jakich obiektach może znajdować się maszyna, a w których jej obecność jest zakazana. Większość automatów vendingowych pojawia się w punktach gastronomicznych, szpitalach, szkołach wyższych, a także różnego rodzaju instytucjach.

Prowadzenie biznesu vendingowego polega głównie na sprzedaży przekąsek, zimnych napojów gazowanych, niegazowanych, kawy i herbaty. Wybór towarów, którymi będziemy handlować ponownie zależy od lokalizacji, a także tego czy w pobliżu znajdują się sklepy spożywcze, restauracje oraz kawiarnie.

Z jakimi kosztami wiąże się prowadzenie firmy vendingowej?

Otwierając firmę zajmującą się vendingiem warto wziąć pod uwagę nie tylko lokalizację urządzenia, ale również koszty związane z dzierżawą danej powierzchni. Pomimo tego, że automat sprzedający zajmuje około 3 metry kwadratowe, ceny czynszu mogą okazać się dosyć wysokie. Zwłaszcza wtedy, gdy chcemy umieścić urządzenie w galerii handlowej lub innym wielkopowierzchniowym obiekcie. Oczywiście musimy się również liczyć z koniecznością pokrycia opłat za energię elektryczną, a także uwzględnić stawki proponowane przez dostawców poszczególnych produktów.

Leasing automatów vendingowych

Ze względu na to, że zakup urządzenia jest dość sporym wydatkiem wiele osób decyduje się na leasing automatów vendingowych. O korzyściach płynących z tej formy finansowania maszyn sprzedających opowiada specjalista z firmy Ploh:

Branża vendingowa stale się rozwija, co sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie na automaty sprzedające. Aby biznes przyniósł spory zysk, warto zainwestować w odpowiednie urządzenia, które niejednokrotnie nie należą do najtańszych. Właśnie z tego powodu najlepszym wyjściem jest skorzystanie z leasingu automatów vendingowych, dzięki czemu nie obciążymy kapitału rozwijającej się firmy.

Jednym z warunków leasingu jest uiszczenie wpłaty początkowej o określonej wysokości, a także zadeklarowanie spłaty kolejnych rat przez okres od kilku do kilkudziesięciu miesięcy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas