Artykuł sponsorowany Jakie mięso jest najzdrowsze dla dzieci?

Jakie mięso jest najzdrowsze dla dzieci?

Dla naszych dzieci pragniemy wszystkiego, co najlepsze. Dotyczy to również produktów spożywczych, z których przygotowujemy posiłki. Staramy się, by były one świeże, naturalne i bogate w składniki odżywcze. Dużą rolę w diecie dziecka odgrywa mięso, które jest głównym źródłem białka niezbędnego do prawidłowego wzrostu. Jednak nie wszystkie rodzaje mięs powinno się podawać najmłodszym. Które z nich możemy serwować dzieciom bez obaw?

Indyk

Mięso z indyka coraz częściej ląduje na talerzach Polaków. I słusznie, bo to bardzo wartościowy i niskokaloryczny produkt. W 150 gramach piersi z indyka znajduje się tylko 125 kcal, a zawartość tłuszczu wynosi zaledwie 0,7g. Indyk jest bogaty w białko, fosfor, potas, cynk, magnez, żelazo i selen oraz wiele witamin i soli mineralnych. Jego mięso najrzadziej powoduje alergie pokarmowe. Dietetycy zalecają spożywanie mięsa indyczego małym dzieciom, kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym. Niektórym osobom przeszkadza jednak zapach tego produktu. Można się go pozbyć poprzez zastosowanie odpowiednich przypraw – imbiru, gałki muszkatołowej czy pieprzu cytrynowego.

Kurczak

Dzieciom warto podawać też mięso z kurczaka. Jak radzi specjalista z hurtowni drobiu Oldrob – szczególnie bogate w białko są filety z piersi kurczaka i zwykle to one najbardziej przypadają do gustu małym smakoszom. Mięso z kury jest delikatne i soczyste. Można je przyrządzić na wiele różnych sposobów. Niemowlętom i dzieciom do lat 3. najlepiej podawać je w gotowanej postaci. Jednak dla kilkulatków taki obiad może okazać się mało atrakcyjny. Wówczas gotowaną pierś z kurczaka możemy zastąpić smacznymi nuggetsami. Dzieci zjedzą je z ochotą, a my będziemy mieć pewność, że dostarczyliśmy im wartościowy posiłek. Mięso z kurczaka wyróżnia się bowiem podobną zawartością składników odżywczych, co mięso indycze.

Wieprzowina

Powszechnie uważa się, że mięso wieprzowe nie jest zdrowe. Jeśli jednak podamy dziecku wysokiej jakości schab lub polędwiczkę, zaserwujemy mu smaczne i zbilansowane danie. Pamiętajmy tylko, by wieprzowinę ugotować albo udusić z warzywami. Nie poleca się podawać jej małym dzieciom w wersji smażonej lub pieczonej. Ponadto maluchy nie powinny spożywać wieprzowych podrobów, a w szczególności wątroby. Wysokiej klasy wieprzowina to produkt o dużej zawartości białka, żelaza i witamin B6, B12, PP, A i D.

Królik

Jako naród mamy opory przed jedzeniem mięsa z królika. 0,5 kg na osobę – tyle wynosi średnie spożycie tego produktu. A szkoda, ponieważ mięso królicze jest doskonałym pokarmem, zwłaszcza dla dzieci. Jest lekkostrawne, niekaloryczne i bogate w łatwo przyswajalne białko. Oprócz tego zawiera żelazo, wapń, fosfor i witaminy z grupy B. Mięso z królika jest też nieocenionym źródłem kwasu linolenowego, który zmniejsza ryzyko rozwoju chorób układu krążenia. Składnik ten wpływa również korzystnie na rozwój mózgu dziecka.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas