Materiał Partnera Jak smakuje Pilsvar Miodowy?

Jak smakuje Pilsvar Miodowy?

Tylko niewielka liczba napojów ma historię tak długą, jak piwo. Powszechnie twierdzi się, że trunek ten warzono w Mezopotamii już 6000 lat temu; inna hipoteza sugeruje zaś, iż jego początki sięgają o wiele dawniejszych czasów. Jedno jest pewne – przez wszystkie te lata miało miejsce mnóstwo, związanych z recepturą oraz technologią, przemian. Przemian, jakie doprowadziły do powstania tego, co nazywamy kulturą piwną.

W dalszej części artykułu skupimy się głównie na pozytywnym zamieszaniu, spowodowanym pojawieniem się browarów rzemieślniczych. Przedstawimy niezaprzeczalne zalety piw regionalnych i, opowiadając o Pilsvarze Miodowym, zgłębimy temat aromatyzowanych odmian. Oprócz tego kilka słów poświęcimy samej produkującej go marce. Serdecznie zapraszamy do ciekawej lektury.

Popularność rzemieślniczych trunków

Ostatnio obserwujemy swoistą rewolucję, w wyniku której zapanowała moda na wyroby browarów rzemieślniczych. Nie ma się czemu dziwić – jeśli tylko uświadomimy sobie największe zalety owych produktów, szybko odwrócimy się od propozycji wielkich, komercyjnych marek. Te ostatnie, aby maksymalizować zyski rezygnują z klasycznych, czasochłonnych metod warzenia, stosując przy tym gorszej jakości surowce. Wszystko to oczywiście w znaczny sposób odbija się na walorach smakowych ich napojów.

Proces produkcji najlepszych piw smakowych

Małe browary cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Wypuszczając naturalne piwa o unikalnym składzie, mocno związane z historią danego regionu, idealnie trafiają w gusta zainteresowanych. Jednym z najważniejszych trendów okazuje się produkcja odmian smakowych. Trudno już wyobrazić sobie wiosenne i letnie miesiące bez orzeźwiających trunków o zdecydowanym, owocowym bądź miodowym aromacie. Nie mają one rzecz jasna niczego wspólnego z dolewanymi w barach syropami. 

Kluczowy w procesie produkcji takich rzemieślniczych piw – mówi osoba reprezentująca małopolską markę Pilsvarjest moment wprowadzenia substancji smakowych. Owoce lub inne dodatki można dołożyć na etapie wytwarzania brzeczki lub po zakończeniu fermentacji alkoholowej. Prawdziwe aromatyzowane trunki – wytwarzane w technologii HGB – znacznie różnić się będą od napojów będących mieszaniną piwa oraz lemoniady, takich jak chociażby Radler czy Shandy.

Pilsvar Miodowy – piwo z wyjątkowego browaru

Wytwarzany w Grybowie Pilsvar Miodowy wprost odnosi się do przebogatej galicyjskiej tradycji piwowarskiej. Jego wyjątkowa receptura łączy w sobie słodycz, pochodzącego od lokalnych bartników, gryczanego miodu z goryczką wyselekcjonowanych odmian chmielu i czystością górskiej wody. Piwo to, swobodnie dojrzewając, nie jest poddawane filtracji, o czym świadczy jego naturalna mętność. Wszystkie regionalne piwa Pilsvar powstają dzięki zaangażowaniu prawdziwych pasjonatów. Są efektem przywiązania do klasycznego browarnictwa oraz ciągłego zdobywania wiedzy. Dzięki takiemu podejściu klienci mają szansę skosztować nieoczywistych, zachwycających w smaku trunków. W ofercie znajduje się wiele doskonałych propozycji – każda z nich opatrzona stylową, świetnie zaprojektowaną etykietą. Piwa smakowe natomiast – Aloes & Curacao, Miód-Malina czy opisywane Miodowe – stanowią istotną część ogólnej działalności browaru.

Podziel się