Artykuł sponsorowany Fitomaty, czyli zdrowe oblicze automatów vendingowych

Fitomaty, czyli zdrowe oblicze automatów vendingowych

Automaty vendingowe kojarzą się głównie z niezbyt zdrowymi słodkimi i słonymi przekąskami. Tymczasem na rynku pojawia się sporo nowych możliwości. Jedną z nich są fitomaty, czyli zdrowe oblicze automatów vendingowych, w których znajdziemy zdrowe przekąski: soki owocowe oraz produkty zbożowe bez dodatku cukru. To rozwiązanie idealne do szkół, klubów fitness lub innych miejsc, w których niezdrowe przekąski nie powinny być dostępne.


Automaty vendingowe – przekąska na wyciągnięcie ręki

Z pewnością każdy z nas spotkał się choć raz z automatem z przekąskami. Stają się coraz popularniejsze i pojawiają się wszędzie tam, gdzie może zaistnieć konieczność poszukania czegoś do jedzenia lub picia, a w pobliżu nie ma żadnych sklepów lub restauracji. Stąd automaty stoją w szkołach, na uczelniach wyższych, w przychodniach, szpitalach, na dworcach, w biurach lub w centrach handlowych. To niezwykle wygodne dla wszystkich, którzy spędzają długie godziny na nauce, czekają na wizytę u lekarza, wyjeżdżają w podróż lub po prostu pracują, czy robią zakupy. Każdemu może zdarzyć się sytuacja, w której zapomni wziąć ze sobą drugiego śniadania albo zwyczajnie poczuje głód lub pragnienie.

Jednak jak już wspomnieliśmy, często są to automaty z jedzeniem słodkim lub słonym, nie zawsze do końca zdrowym – oczywiście jeśli nie mamy problemów z wagą lub problemów zdrowotnych nie zaszkodzi nam jeden batonik albo mała paczka chipsów. Jednak z maszyn korzystają również dzieci, osoby chorujące na cukrzycę lub inne choroby, a także osoby zwracające szczególną uwagę na to, co jedzą. Na szczęście istnieje alternatywa.


Fitomaty – co to takiego?

Fitomaty to nic innego, jak automaty z przekąskami, które oferują produkty „fit”, czyli zdrowe i bez cukru. Oczywiście nie znaczy to, że wszystkie produkty w „zwykłych” automatach vendingowych są niezdrowe. Często oprócz słodkich i słonych przekąsek znajdziemy w nich wodę mineralną, orzechy, zdrowe kanapki lub inne produkty.

Fitomaty wyróżnia to, że znajdziemy w nich przede wszystkim zdrowe produkty: wafle ryżowe, bakalie, orzechy, suszone owoce, soki owocowe, ciasta i batoniki zbożowe, również takie bez cukru. Oczywiście asortyment można dostosować z firmą, która zajmuje się jego serwisem (na przykład dystrybutorem automatów do kawy i przekąsek firmą Batex), jednak można założyć, że w fitomacie znajdziemy jedynie zdrowe produkty, które bez obaw mogą spożywać dzieci, osoby na diecie oraz niemogące spożywać cukru.


W jakich miejscach sprawdzą się fitomaty?

Wszędzie tam, gdzie można postawić automat vendingowy, można umieścić również fitomat. A nawet dwa urządzenia obok siebie lub jedno, oferujące zarówno tradycyjne przekąski z automatu, jak i zdrowsze odpowiedniki. W placówkach ochrony zdrowia, szkołach, w klubach fitness i innych miejscach, w których szczególną uwagę przywiązuje się do zdrowego odżywania, doskonale sprawdzą się fitomaty, wypełnione zdrowymi i pełnowartościowymi przekąskami. Dzięki temu każdy, kto zgłodnieje lub poczuje pragnienie, będzie mógł szybko zaopatrzyć się w coś dobrego, a jednocześnie w pełni zdrowego.


Wybierz fit

Pamiętajmy jednak, że od czasu do czasu nawet niezdrowa przekąska nam nie zaszkodzi. Jednak jeśli mamy wybór, wybierzmy ciastka i batoniki pełnoziarniste, które zaspokoją głód, a jednocześnie zapewnią organizmowi niezbędnych wartości odżywczych. Również orzechy będą doskonałym wyborem – nawet niewielka porcja dostarczy nam sporej dawki kalorii, a tym samym da nam energię niezbędną do działania. Co więcej, to doskonałe źródło zdrowego tłuszczu. Bakalie mogą być natomiast przekąską zastępującą słodycze. Suszone owoce są słodkie, a jednocześnie zawierają sporo błonnika i mikroelementów. Do picia najlepsza będzie woda mineralna, nie wspominając o sokach owocowych, które nie tylko zaspokoją pragnienie, ale również dostarczą niezbędnych witamin.

Dlatego, jeśli mamy do wyboru „zwykły” automat vendingowy oraz fitomat, zdecydowanie polecamy skierować się do tego drugiego, zwłaszcza jeśli jesteśmy głodni lub spragnieni. W sytuacji, kiedy mamy ochotę na słodką przekąskę do kawy lub na deser oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by ją sobie kupić. Jak wspomnieliśmy, małe grzeszki od czasu do czasu to w końcu nic złego, jednak na co dzień lepiej wybierać zdrowszą alternatywę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas